Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Kam nje hall te madh

Pershendetje kam vajzen 1 vjeqe e vendos ne djep me fjet. e ka rrotullu djepin lidhsja e djepit i ka shku ne qaf kur e kam pa krejt ftyren e kish pas te enjtur lidhsja e djepit e ka ngulfat mjkeu em ke than qe nuk ka me pas problem kerloj mendimin tuaj a ka me pas naj pasoj prej kesaj ngulfatje

Ronela Islami (6 vite më parë)

Dr. Med. Selim Thaqi - pediatër - neonatolog
Pediatri përgjigjet
Dr. Med. Selim Thaqi

Përshëndetje Ronela,

Pasi që vajza tanimë e ka tejkaluar këtë situatë pa ndonjë lëndim serioz nuk besoj që mund të ketë ndonjë pasojë, por ju lutem mësojeni vajzën të flejë pa djep mqns tanimë është më e rritur dhe mund të fle në krevatin e saj.

Në këtë mënyrë e mbroni atë nga ndonjë situatë fatale!

Gjithë të mirat.

Xhensila (2 vite më parë)
Pershendetje,jam xhensila. Kam nje vajze te vogel 3muajshe i kam bere sot nje test urine dhe leukocyte esterase kan dal 500.Cfare shqetesimi ka, nuk di se cfar te bej .Faleminderit
makfirete (3 vite më parë)
pershendetje vajza ime asht 1vjet e 6 muj e kam ne gji hala asht pizat shum mas gjinit edhe per qet mosh qe e ka asht shum shum nervoze dashta me ju pyt a mundeni mem jap naj kshill a po naj ide edhe kur dbahet nervoz na kafshon na grrith teper nervozohet nuk don as me nejt me fmi ka qef veq qka don vet nese mundeni mem tregu ju lutem kontaktoni
makfirete (3 vite më parë)
pershendetje vajza ime asht 1vjet e 6 muj e kam ne gji hala asht pizat shum mas gjinit edhe per qet mosh qe e ka asht shum shum nervoze dashta me ju pyt a mundeni mem jap naj kshill a po naj ide edhe kur dbahet nervoz na kafshon na grrith teper nervozohet nuk don as me nejt me fmi ka qef veq qka don vet nese mundeni mem tregu ju lutem kontaktoni

/komuniteti