Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-psikologun

Djali me trembet shpesh

Pershendetje e nderuar. Kam djalin 4 muajsh dhe shpesh here, nga zhurma te ndryshme (e qeshur pak e madhe, teshtitje, nje perplasje e deres nga era etj.) me trembet shume, merr vaj dhe per nja 5-6 min nuk pushon se qari. Desha te di nese kjo trembje mund t'i shkaktojne ndikime psikologjike ne te ardhmen, apo s'ka te beje kjo? Ju faleminderit!

Dina Lk (11 vite më parë)

Dr. Dorina Bedhia - psikologe dhe pedagoge
Psikologu përgjigjet
Dr. Dorina Bedhia

Pershendetje Dina!!

Nuk eshte per tu merakosur e dashur. Femijet jane shume te ndjeshem ndaj ambientit. Rri e qete dhe lere qe te mesohet avash avash me zhurmat e ndryshme. Me kalimin e kohes do mesoje ti njohe dhe nuk do te trembet me. Shtrengoje fort ne krahe, buzeqeshi dhe qetesoje duke i folur.

Gjithe te mirat.

/komuniteti