Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-psikologun

A jam duke vepruar mire?

Prsh doktoreshe une jam nje nene, kam 2 femije, 1 vajze dhe 1 djale, jetoj me vjehrrite dhe burrin e kam ne Zvicerr shkon cdo vit ne sezon te veres punon. Une jam lodh mo me kete jete po merzitem shume sidomos tash qe edhe kur kam lindur djalin ska qene ketu. Po une jam lodhur me kete jete qe e bej dhe nuk e kam ndermend me leju mo me shku, te lutem me trego a po veproj mire dhe si ta hek merzine qe e kam, flm shume.

Albulena 2013 (11 vite më parë)

Dr. Dorina Bedhia - psikologe dhe pedagoge
Psikologu përgjigjet
Dr. Dorina Bedhia

Pershendetje Albulena!

Te them te drejten ky eshte nje vendim qe duhet ta merrni te dy duke marre parasysh shume gjera por mbi te gjitha gjendjen tuaj ekonomike. Burri punon aty ku jeton? Puna ne sezonin e veres i jep mundesi ekonomike me te mira? Ulu dhe bisedo me te per mundesite dhe alternativat e ndryshme te zgjidhjes se problemit. Tregoji gjithe shqetesimet dhe merzitjen tende duke u munduar te kuptosh edhe arsyet e tij. Beni gjene me te mire per familjen e juaj. E kuptoj qe je e merzitur sepse te duhet te kujdesesh e vetme per femijet e tu por mos harro se edhe ai nuk e ka te lehte, duke punuar ne nje vend tjeter dhe pa pasur familjen prane.

Duke te uruar qe kjo situate te zgjidhet me se miri per familjen tuaj ju pershendes!

Prom ... (11 vite më parë)
Edhe une pajtohem me psikologen e nderuar, ti e ke te rende sepse te gjitha jemi nena dhe e dim se si eshte te rrisesh nje femije sot. e akoma me keq pa mbeshtetje te basheshortit por dhe burri tani ka merzi te trefishte sepse jeni bere 3 tani dhe ju doni te hani te mbatheni, pra nuk e ka te lehte, dhe plus puna e tij ne zbicer do tju sillte nje jete me te mire per femijet tuaj, sezoni eshte 3 muaj me shum nuk besoj qe do rrij, gjithsesi ju e dini me mire gjendjen dhe situaten ne cilen ndodheni.suksese

/komuniteti