Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-psikologun

Mbi mungesen e menstruacioneve

Pershendetje dr.Moza!Urime per punen tuaj te palodhur!Kam nje problem,kam djalin 22muajsh,dhe akoma nuk kam menstruacione qe pas lindjes.Ky eshte femija i trete,kam djalin 9 vjec dhe vajzen 3,5 vjece.Une jam 33 vjece.Djalin e kam ushqyer rregullisht me gji deri para 3javesh.Gjithashtu qe pas lindjes kam perdorur vazhdimisht microlut.Kur i nderpreva gjirin e nderpreva dhe ate,me shpresen se do me riktheheshin menstruacionet.Tani dua te di cfare lloj analizash dhe kontrollesh duhet ekzaktesisht te bej une qe te zbuloj shkakun e ketij problemi?Ju si mendoni nga se me vjen kjo mungese?Ju lutem me ktheni pergjigje sepse jam e shqetesuar.Falemnderit shume!Gjithe te mirat!

Loreta Llukaj (10 vite më parë)

Dr. Dorina Bedhia - psikologe dhe pedagoge
Psikologu përgjigjet
Dr. Dorina Bedhia

Përshëndetje Loreta,

Të lutem drejtoi pyetjen Dr. Mozës, tek rubrika "Pyet Gjinekologun" për të marrë përgjigje profesionale.

Gjithë të mirat.

/komuniteti