Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-psikologun

Qendrimi me kujdestare
Pershendetje psikologe fillimisht ju falenderoj shume per punen qe beni.jam studente dhe nene,qe nga mosh kater muajsh jam detyruar ta le djalin cdo dite afer. dy tri ore me kujdestare por nga familja.A e demton mosprezenca ime?gjithnje jam e shqetesuar dhe ndjehem fajtore lidhur me kete.
Linda ... (7 vite më parë)

Blerina Halilaj - psikologe
Psikologu përgjigjet
Blerina Halilaj

Pershendetje Linda,

Sigurisht ju jeni duke punuar per te mire e familjes dhe bebes tuaj prandaj nuk duhet te ndiheni fajtore, meqense kohezagjatja e mos prezences me beben tuaj eshte e shkurt kjo nuk e demton zhvillimin e femiut tuaj, pastaj ju e keni nen perkujdesje. Une besoj qe pasi te ktheheni ne shtepi ju i kompenzoni kohen sa nuk ke qene me djalin tuaj, perndryshe kjo mund te ju ndihmoj ne te ardhmen ne proceset e pavarsimit te femiut.

Faleminderit qe na keni shkruar,

Qdo te mire per ty dhe familjen tuaj!

/komuniteti