Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Brendesia e gojes

Pershendetje e nderuar dr. Kam nje problem qe me shfaqet gati cdo 2 jave. Ne pjesen e poshtme te buzeve nga brenda me krijohen disa si gervishtje, apo plasaritje lekure se di si ta quaj. Me jep djeg kur konsumoj gjera me kripe. Ndonjehere edhe ne qellez behet e njejta gje. Per cfare behet fjale, mos duhet te perdor ndonje medikament? Gjithe te mirat.

Anisa Gjapi (8 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Përshëndetje Anisa,

Nga ajo që po më thua, mendoj se të duhet të drejtohesh patjetër tek një mjek stomatolog. Problemit që ti ke nuk mund ti jepet dot përgjigje nëse nuk shikohet me sy dhe nëse nuk studiohen mirë shkaqet e mundshme nga se këto të çara apo plasaritje krijohen.

Të uroj ta kalaosh sa më shpejt këtë problem.

/komuniteti