Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Problem me dhembet

Peshendetje doktoreshe, Pytjen nuk e bej per vete por e bej per kunaten time e cila eshte ne hall te madh me dhembet. Para 6 viteve ajo i ka vnu te gjith dhembet me ur por problemi eshte se ajo qe 3 vite ka shum problem heren e par asaj ju kan infektu qaq shum qe krejt qfa ju ka aj dhe eshte dasht me bo operacion me nxerr infeksionin jasht ket e ka pas krejt prej dhomve,pas kesaj nderhyrje ka qen me mire nja 1 vit por prap ju ka kthy infeksioni dhe prap u dash me qel dhembet e vnum edhe me ja nxerr infeksionin dmth 2 her e ka bo te njetin operacion..tash po ka prap probleme me dhmebet ju ka aj krejt ftyra..qfar mendoni qfar mund me qen problemi a ka mundsi qe mjeket kur ja kan vnu dhomt nuk e kan bo mjekimin si duhet apo problemi eshte te organizmi a duhet me bo naj analiz qe me konstatu prej qka i vjen gjith aj infeksion....dhe harrova me cek qe heren e mramt kur ka qen te stomatologu i ka then qe duhet mi her krejt dhembet edhe me u vnu me protez sikur pleqt qe i vnojn u bo mu tranu se ajo eshte e re me vnu ashtu dhomt i ka 29 vjet..me fal e zgjata pak po te lutem nje pergjigje se verete eshte shum ne hall te madh. Te pershendes dhe pun te mbar.

T L (8 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Pershendetje Tija

Nuk mendoj se është rrugëzgjidhje heqja e të gjithë dhëmbëve. Ka disa ekzaminime dhe analiza që duhen bërë përpara se të vendoset nëse duhet apo jo të hiqen dhëmbët. Midis këtyre duhet të bësh një grafi të të gjithë gojes (panoramex). Nëse dëshiron me kontakto ne Tiranë 00355693932574. Je e mirepritur.

Të uroj gjithë të mirat.

/komuniteti