Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Gjakderdhje nga dhembi

Pershendetje mfal ndoshta po dale prej teme se po e shoh qe ke me shume pyetje prej grave shtatzena ama e kam 1 dhembe te prishur qe nje kohe te gjate e kam vetem rrethin e dhembit e permbrenda mka hy mishi e po me del gjak. Kam frike shume prej mjekut te dhembeve se me kane thene duhesh me e operu e me hjek cope cope, cka me kishit keshilluar me be a me perdore antibiotike para se te bej kontrolle se shume po kam frike? Faliminderit.

(8 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Përshëndetje Eleonora,

Me sa më tregon mendoj se pjesa e mbetur e dhëmbit të ka shkaktuar infeksion, i cili nëse nuk trajtohet do të sjellë dëme në shëndetin tënd . Fillo terapinë me antibiotik dhe më pas drejtohu menjëher tek mjeku stomatolog për të bërë heqjen e pjesës së mbetur. Mos u frikso pasi ndërhyrja bëhet me anestezi lokale dhe nuk do te ndiesh asnjë dhimbje.

Të uroj gjithë te mirat.

/komuniteti