Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Dhembje ne misherat e dhembeve

Mirembrema doktor desha me ju pyet cka mund te perdori per misherat e dhembeve un kam perdorur betadin 10ml qe esht per shperlarje te gojes e kam perdorur ne 6 or nga 1 lug a mundem ta perdori me shpesh ose cka me preferoni dicka tjeter me perdor faleminderit

Blerta Sumeja (10 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Pershendetje Blerta!

Për dhimbje të mishrave të dhëmbëve do të rekomandoja të bëje si fillim një pastrim të gurëzave, Më pas të përdorjë një furçë me qime të buta dhe fijen dentare. Të rekomandoj të përdorësh shplarësit e gojës në mëngjes dhe në darkë (p.sh eludril )

Gjithe te mirat!

/komuniteti