Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Si eshte e mundur dalja e dhembit tek femija 4 muajsh?

Mirmengjes e dashur... Desha te pyes per djalin nese mundesh me u pergjigj..kam vene re qe grindet jashtezakonisht shume...duart i mban ne goje dhe acarohet shume..edhe kur ma mer gjirin per te pire ben sikur e kafshon...i futa gishtin tim tek goja dhe fillova ti ferkoj mishin e dhembeve pash qe kishte qejf kur ia beja ashtu. Po dyshoj se keti jan shenjat kur femijeve fillojne e u del dhembi...mos eshte i vogel apo egziston mundesia tju dalin dhemvet edhe ne kete moshe..djali me 25 shkurt ben 4 muajsh

Adelina Halilaj (10 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Përshëndetje Adelina

Tek shumica e foshnjave dhëmbët e parë fillojnë të dalin rreth moshës 4 deri 7 muajsh. Nuk ka vend për merak.

Ju uroj çdo të mirë.

/komuniteti