Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Peri ne mes dhembeve siper

Pershendetje,kam vajzen 18 muaj,e kam vrejtur shume me heret si i kane dale dhmebet siper i ka te ndame dhe ne mes e ka perin nuk di si thojn ndryshe,ndoshta po me kupton,jam konsultu me pediatrin ai me tha qe nuk eshte asgje serioze dhe qe nuk i pengon ne te folur por edhe kur ti dalin dhmebet e e dyte nuk i pengon qe te dlain te bashkur,tani i kam be vizit edhe ti stomatologu ai me tha qe nuk eshte aq lehte te nderhyme duhet pritu qe vajza ti bej 5 vjet,une dua te di nga ju qe qfar mendimi keni a pengon me vone diqka a duhet qe patjeter ta prej vajza penin qe kur ti dalin dhembet e tjere qe mos ti dalin ndamas sepse askush ne familje nuk i k ashtu dhe une mendoj qe ajo ja ka nda ju lutem me ktheni pergjigjeje,ju pershndes

Kaltrina Kaltrina (10 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Pershendetje Kaltrina!

Shqetësimi që tregoni mund të jetë një nga arsyet e (diastemes) hapesirës së krijuar mes dhëmbëve, nuk kerkon trajtim. Në moshë pak më të madhe mund të prihet pa shkaktuar asnjë efekt anësor. Më kontaktoni në 0355693932574.

Gjithe të mirat!

/komuniteti