Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

Tema

Foshnja u lind me tri koka, shokohen mjekët

25.07.2019 - Një fëmijë është lindur me tri koka në Indi, i cili ka shokuar mjekët.

Lindja unike u zhvillua më 11 korrik në një qendër shëndetësore në lagjen Etah të Uttar Pradesh. Nëna shtatzënë, u pranua në qendrën shëndetësore pasi kishte vuajtur shumë dhimbje gjatë lindjes. Megjithatë, anëtarët e familjes dhe mjekët u shokuan kur e panë fëmijën me tri “koka”, transmeton rtv21.tv. Përveç kokës së zakonshme, foshnja ka dy shtrirje të mëdha të formuara mbrapa kafkës së saj.

Për më tepër, mjekët thanë se ishin të habitur të shihnin që gruaja lindi fëmijën e parregullt përkundër shtatzënisë normale. Mjekët thanë se do të bënin një skanim të rezonancës magnetike (MRI) për të përcaktuar gjendjen e saktë mjekësore të të lindurit. “Kjo është një gjendje shumë e rrallë mjekësore”, shpjegoi Rajesh Thakur, Kryeinspektori i Mjekësisë, Spitali i Qarkut, Etah. Sipas mjekëve trupi i fëmijës nuk është zhvilluar plotësisht.

Burimi: 21Media

/komuniteti