Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Skuqje ne mes gjinjeve

Pershendetje doktoreshe ka disa muaj qe po me behet nje skuqje ne mes gjinjeve ndonjehere kam edhe kruarje, ju lutem qka me propozoni me perdore? ju pershendes.

Besa Arta (11 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Besa,

Skuqja ne mes gjinjeve mund te jete si pasoje e zhvillimit te kerpudhave ne lekuren qe djersitet dhe nuk ajroset. Duhet te kini kujdes ne mirembajtje te asaj pjese qe ta mani te thare (terur). Mund te provoni me puder per trup e cila e perthith djersen dhe permireson situaten.

Cdo te mire.

Besa Arta (11 vite më parë)
Flm shum per pergjigjjen gjdo te mire

/komuniteti