Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Shenjat e mbetura ne fytyre

Pershendetje kam nje shqetesim, nga klasa e 5 fillluan te me dalin disa puqrra ne fytyre dhe une i kam ngacmuar dhe me kane mbetur shenja. Tani kam shume me pak puqrra por shenjat ende sme jane larguar tashi i kam 19 vite. Nese jeni ne Prishtine kam shume deshire me ju vizitu ose a ka mundesi mem mu largu te gjitha shenjat ne fytyre dhe mem mu mbyll disa pore i kam ne fytyre a eshte kjo e mundur? Ju pershendes.

(10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Lavdije,

Shenjat e mbetura pas akneve mund te permiresohen me perqindje te madhe me tretmane qe ofrohen nga Dermatologu. Disa nga ato tretmane mund te behen vetem ne vjeshte, ndersa disa mund te aplikohen edhe veres.

Cdo te mire.

/komuniteti