Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Lekura e bebit

Pershendetje, kam djalin 6 muaj dhe nuk mund ta pastroj ne shampo te firmave te tjera veq me Hipp sepse i acarohet lekura a mund te jete lloj alergjie kjo?

Ariana& Noar (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Ariana,

Nese keni pershtypje qe cfaredo shaponi e acaron lekuren mund te jete Ekzema e femijeve e cila mund te perkeqesohet nese nuk trajtohet me kremera adekuate. Ne treg ka shampo te pershtatshme per femije me lekure te thate dhe atopike siq eshte Trixera gel nga firma Avene.

Cdo te mire.

/komuniteti