Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Lythat e bute

Pershendetje e nderuar,desha te pyes rreth lythave te bute,mu kan shfaq ne shtatzani rreth thithkave te gjinjeve dhe neper trup,jane lytha te vegjel dhe shume te bute sa edhe zgjaten nese i ngreh pakes!Jam ne javen e 37,a me largohen pas lindjes apo duhet te kerkoj ndihme te dermatologu?

Ami <3 (9 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Ami,

Se pari te uroj nje shtatezni dhe lindje pa probleme! Sa i perket lythave siq thoni ju, ato duhet te jene fibroma molle te cilat mund te hiqen vetem nga dermatologu. Heqja e tyre nuk eshte e domosdoshme nga aspekti shendetesore pos nese jane te bezdisshme nga aspekti kozmetik.

Cdo te mire.

/komuniteti