Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Hemangioma

Pershendetje djali im ka hemangiome ne faqe e majte nuk ka lindur me te po pas nje muaji ju ka shfaq e kam pas ne kontroll, i kam perdor kokrra per te hollimin e gjakut po emri spo me kujtohet i tyne nje vit ikam perdor tani djali ika gati dy vjet po shume mire e ka faqen veq eka ni ven si puqerr edhe rreth saj e ka si ngjyr te gjelbert si venat kshtu a i hiqet kur te rritet apo qfar mun te me thuash per kete?

Ala Ala (11 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Ala,

Hemangioma pasi femiu ti ket bere 1 vjet fillon e terhiqet vetevetiu deri ne moshen 6 vjeqe. Ndonjehere u ndihmojme me kremera adekuate, ndonjehere i leme deri ne moshen e pubertetit per te nderhyre me laser.

Cdo te mire.

/komuniteti