Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Lekura pas lindjes!

Pershndetje Dr, kam 4 muaj e gjysem qe kam lindur, por shoh se te pjesa e kofsheve , sidomos gjirit, dhe tek fytyra i kam poret e lekures shume te hapura . kuptoj se keto jane bere nga shtatezania, po si ti heq tani pasi duket lekura shume keq dhe shume e ashper. faleminderit paraprakishte!

Desa Desa (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Briseida,

Nese lekura eshte shume e ashper duhet te hidrohet (njomet) me kremera qe ne permbajtje kane Ure (Doliva, Avene apo Eucerin) porse keto kremera nuk ndikojne ne pore te hapura te cilat vetem ndonje tretman dermatologjik mund ti permiresoj.

Cdo te mire.

/komuniteti