Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Lekura e acaruar tek kofshet nga depilimi

Prsh doktoreshe, une gjithmone kur bej depilimin e kembeve dhe pjeses se bikinit kam acarim te lekures, pucrra dhe kruarje, dhe qimet me mbeten nen lekure, cfare me keshilloni? flm.

Danjela B (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Danjela,

Pucrat pas depilimit quhen pseudofolikulite dhe mund te qetesohen me kremera medicinale. Ne rastet kur nuk ndihmojne as kremerat duhet te mendohet per trajtim laserik te qimeve me qellim te depilimit permanent.

Cdo te mire.

/komuniteti