Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Pikat ne fytyre

Pershendetje doktoreshe. Une qe nga mosha 7 vjecare kam pika te kafta ne fytyre kryesisht ne faqe pak ne balle e hunde, mami me ka thene i ke prej diellit se jam pak e bardhe. Nuk jam nga ato me floke te kuqe. Si ti largoj apo largohen vete me kalimin e kohes? Tani jam 21 vjeqe.

Lirije Hajdari (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Lirije,

Effelidet jane trasheguese dhe shume vajza duken simpatike me to.Nese ato ju shqetesojne atehere gjate veres ju kisha sygjeru te mbroheni nga dielli me kremera me faktore te larte mbrojtes.Ne treg ka dhe kremera te tille qe kan dhe ngjyre keshtu qe njeherit edhe ju mbrojne edhe i mbulojne njollat sado pak.Me kalimin e kohes ato mund te zbehen, apo te shumohen nese nuk mbroheni nga dielli.

Cdo te mire

/komuniteti