Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Alergjia ne ngjyre te flokeve

Pershendetje e nderuar te uroj mireseardhje ne kete portal... e nderuar pata nje problem nje dite i ngjyrosa floket me garnier dhe mbas 30 min filloi fytyra me mu skuq me mu bo si njolla te kuqe dhe ne koke kisha kruarje nga pak... theksoj qe asnjehere me pare si kam ngjyros floket a mund te jete kjo nje alergji ne ngjyre te flokeve apo cfare? sepse tani kam deshire ti bej prap ngjyren time por kam frike mos po me ndodh ndonje gje cfare me rekomandoni? me rrespekt Shqipja.

******* Shqipjaa ******* ** (11 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Shqipe,

Alergjite ne ngjyra flokesh jane jo te rralla.Te vertetoni nese ky rast eshte edhe tek ju, ju kisha sygjeru qe ate te perdorni ne pjesen e pasme te kokes, ne mes kokes dhe qafes dhe ate vetem nje fushe 1-2 cm. Varesisht nga reaksion do ta dini a keni alergji apo jo ne ate ngjyre.

Cdo te mire.

anese (11 vite më parë)
pershendetje doktoresh deshta met pyt a mund te shkaktoj probleme flonidani tableta se fillova mi perdor per koke qe mu ka bo alergji prej ngjyrave por pata ngushtim nfrymemarje edhe ne gjoks

/komuniteti