Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Kam lyrtha ne fytyre

Pershendetje doktoresh , une ikam 32 vjet,, prej lindjes kam njer lyrth tek vetulla ,, me pengon shum kam frik me hjek se mos po niset noj semundje,, por tash fatkeqesisht qe nje vjet meka dal nje ne mjeker esht duke u rrit dhe e ndjej rritjen e tij , + ka edhe qime ne te ,, po kam frik mos pome mbushet fytyra ,, qka me preferon me ba,, ame i hjek a jo dhe akam pasoja me von nese vendosi me i hjek , ose adin ti noj medot me i ly dhe me i hjek te lutem mu pergjigj,, kam shiqu emisijone tuajat ne tv 21 thojsha athua si te kontaktoj me ty,, dhe qe me erdh shansa , te falenderoj shum per punen qe ben ,, jam ne pritje te pergjigjes qfar te ndermare?

Lila . (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Sipas pershkrimit tuaj, kemi te bejme me nishane e jo lytha. Ato duhet te ekzaminohen me dermatoscop ne menyre qe te vendoset se si te trajtohen. Sidoqoft trajtimi me i sigurt i Nishaneve eshte trajtimi kirurgjik. Vetem ne menyre kirurgjike mund te jesh i sigurte per trajtim adekuat, nderkohe qe permes ekzaminimit histopatologjik vertetohet natyra e atij nishani.

Cdo te mire.

/komuniteti