Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Problem me floket

Doktoresh, problemi im jane floket. Qe 4 jave kam probleme me fyt dhe vesh, edhe pak imuniteti me ka rene dhe kam perdore disa ilaqe, po them mos eshte ky shkaktari i renies, apo eshte ne pyetje dicka tjeter, floket i kam shume te yndyrshem edhe me shume zbokth, po tjetra eshte qe kur po hiqet ngjyra e flokeve ato po tharen shume, dhe po fillojne me ra me teper... Faleminderit.

Njomeza Buza (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje Njomza,

Floket bien me cilin e tyre te rritjes dhe renjes (30-100 qime gjate dites). Ndonjehere renja e flokeve eshte me e shprehur tek rastet me stres apo ndonje problem shendetesore. Poashtu dhe problemet diseboroike (yndyra) mund ti dobesoje. Keto probleme ndonjehere kerkojne qe te beni analiza te gjakut dhe patjeter kontrolle mjekesore.

Cdo te mire.

/komuniteti