Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Kam njolla ne lekure

Pershendetje.Kam nje shqetesim,para disa ditesh me jane shfaqur ne lekure disa pulla ne ngjyre nje ton me te erret se lekura dhe me siperfaqe te thate , me se shumti ne pjesen e siperme te trupit,tek kraharori ,qafa e krahet dhe me pak ne pjeset e tjera te trupit,me kruhen here pas here.Une kam nje bebe 2 muajshe dhe i jane shfaqur se te me shfaqeshin mua 2 pulla te tilla ne kurriz,por i kane ikur u vizitova ne dermatologe dhe me tha qe duken si pulla te shfaqura nga stresi ose nga lodhja , me dha mjekim krem karisan, por sme ka bere efekt. Ju lutem me ndihmoni cfare mund te jete tjeter, qe e ka edhe bebi edhe un. Theksoj qe nuk kam patur asnjeher me pare si keto pulla?

Bela Bela (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Ndryshimet si i pershkruani ju nuk mund te jene te njejtat si te femiut. Duket se keni problem me kerpudha. Me vjen keq por nuk mund te jap ndonje mendim me te sakte per faktin qe ato duhet te ekzaminohen ndonjehere edhe me ndriqim zmadhues - lampe lupe.

Cdo te mire.

/komuniteti