Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Kruarje e kokes

Pershendetje doktoresh Vajza ime dyvjeqare ka disa muaj qe ka kruarje te kokes,nuk kam verejtur skuqje ose zbokth,koka eshte plotesisht e paster. Kam provuar ti ndertoj shamponat por prap njesoj.Qfar mendoni se e shkakton kete kruarje te kokes doktoresh? Ju faleminderit!

Mirvete Mustafa (9 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Kruarja e flokeve tek femiu, mund te jete i natyres infeksioze nga ndonje parazit, si pasoje e djersitjes apo edhe si pasoj e ndonje atopie te trasheguar.

Nese zgjat, konsulta me dermatologun apo pediatrin eshte e nevojshme.

Cdo te mire.

/komuniteti