Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Vitiligo

E nderuara doktoresh deshta te beje nje pytje rreth njollava te bardha ne lekure(vitiligo). Keto shenja kan filluar te shfaqen qe 2vite por nuk jan shume te medhaja dhe nuk me jane perhapur aq shume. A ka ndonje krem apo ndonje kure per ket lloj? Te faliminderit

Zana Hajdari (10 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Fillimisht duhet te behen analizat laboratorike, per te perjashtuar prezencen e trupave autoimune me pastaj vendoset per trajtim.

Cdo te mire.

/komuniteti