Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Kallo ne kembe

Jam nje nen 23 vjece shtepiake,kam ven re se ne kemben emajt me ka dal nje kallo besoj se ashtu eshte,eshte efort dhe everdh me dhemb kur eprek me dickaose kur bej banjo ajo zbutet dhemeb.e ka dhe burri tek gishti i vogel mos eshte ngjitese,se epati ai ipari,ju lutem mektheni pergjigje

Manjola Meta (9 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Kallo nuk eshte ngjitese. Ajo formohet per shkak te presionit dhe ferkimit qe ben kemba me kepuce te papershtatshme apo edhe gjate ecjes se gjate.

Cdo te mire.

/komuniteti