Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Vintiligo tek foshnja 3 muajsh, eshte e mundur?

Doktoresh pershendetje! Jam shume e shqetesuar, pasi kam konstatuar nje njolle te vockel te bardhe ne barkun e femijes tim 3 muajsh. Mund te jete vintiligio ne kete moshe? Faleminderit!

Dea Dea (7 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Femiu qe ka njolle te bardhe ne lekure nuk do te thote qe ka Vitiligo. Duhet te ekzaminohet dhe percillet fillimisht ne menyre qe te vendoset se a duhet te hulumtohet apo te mirret ndonje mase.

Cdo te mire.

Leona Lona (7 vite më parë)
Qka esht kjo vintilingo shej e bardh kam pa dhe ne duar te djalit tim dy copa e ika sa thoni te mdhaja jan ne lkur a esht ndonj smundje a me thuani

/komuniteti