Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Shenja te kuqe ne lekure

Pershendetje Ka disa muaj qe me jan paraqitur disa shenja te kuqe perrreth ballit (sikur harta )dhe me qerohet lekura,koheve te fundit me jan paraqitur edhe ne mes te gjinjeve,a eshte ndonje mungese e vitaminave apo qfare mund te jete dhe a mund te jete diqka serioze,theksoj se perdore acid folik,shtatzan nuk jam Pres pergjigjje nga ju Ju pershendes

Ana M (7 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Ndryshimet e pershkruara duhet te diferencoohen mes Psoriases apo dermatitit seborhoic.

Me kete duhet te mirret dermatologu por duhet ekzaminuar.

Cdo te mire.

/komuniteti