Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Kruarje e stomakut ne shtatezeni

Pershendetje doktoreshe, Jam ne fund te javes se 17 te shtatezenise dhe here pas here kam kruarje te stomakut. Cfare kremi ose cka me rekomandoni rreth kesaj? Si dhe lekuren ne fytyre e kam shume te thate perdor krem becutan per bebe vetem, por prapseprap me thahet shume. Ju falemnderit.

Mirdita Sulemani (8 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Kruarja ne shtetzeni mund te jete hormonale, por mund te jete edhe si pasoje e ushqyeshmerise jo te duhur te lekures qe terhiqet. Nuk jeni duke e trajtuar lekuren e barkut e as te fytyres si duhet.

Cdo te mire,

Dr. Shkendije Dobruna

A: Afrim Vitia.nr.1, Prishtinë, Kosovë

E: www.shkendijedobruna.com

M: 044 / 161 - 317 / 049 - 544 - 888/ 044 - 541 - 780

Donika (7 vite më parë)
pershendetje doktoresh jam ne javen e 35, dhe kam te kruara te gjithe trupit, kembet duart shpina komplet trupi. po me thojn eshte normal presh shtanzis me jan bere kembet varr tu i kru, a eshte normal kjo ?

/komuniteti