Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Shfaqja e nishaneve

Pershendetje. Uroj te jeni mire dhe ju pergezoj per punen qe beni. Doktoresh nga se vjen shfaqja e nishaneve ne trup? Para disa muajve me eshte shfaqur nje nishan ne gjirin e majt me ngyre kafe mbyllt dhe ne madhsi prej 1 cm aferisht. Gjithashtu mbreme vrejta edhe nje tjeter nishan qe kish filluar te formsohet ne gjirin tjeter. A jan te rrezikshem dhe perse shfaqen . Gjithashtu para dy jave kam vrejtur se ne gjirin e majte kan filluar dy tre qime tr zeza te holla te rriten, jo te forta. Theksoj se nuk kam pasur qime me heret ne gjoks ose i kam pasur te bardha se kam hetuar. A mund te me thoni cfare problemi mund tkem edhe cka te veproj. Nga me pare ju falenderoj

(8 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Duhet te beni ekzaminim dermatoscopik te nishaneve dhe mesa duket edhe statusin hormonal me perjashtu cregullim hormonal

Cdo te mire,

Dr. Shkendije Dobruna

 

A: Afrim Vitia.nr.1, Prishtinë, Kosovë

E: www.shkendijedobruna.com

M: 044 / 161 - 317 / 049 - 544 - 888/ 044 - 541 - 780

/komuniteti