Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-kardiologun

Tensioni i paslindjes

Pershendetje e nderuar une kete problem e kam kohe me pare dmth pas lindjes se femijes se trete tensioni me rri vazhdimisht 110/90 mirepo pas lindjes e kisha 140/100,120/90.Dua te dij a kam nevoje per diqka konkrete dmth terapi per trsjtimin e kesaj gjendje,perndryshe jam 36 vjeq dhe em analiza gjaku jam mire, peshen normale.

Ela Ani Ari (9 vite më parë)

Dr. Daniela Teferici - kardiologe
Kardiologu përgjigjet
Dr. Daniela Teferici

Pershendetje!

Me sa me pershkruani , vlerat e tensionit tuaj jane brenda normes dhe hipertension stadi i pare , persa i perket tensionit arterial diastolik ( tensionit te vogel apo te zemres si njihet ne popull ). do t'ju rekomandoja nje holter presioni , qe eshte matja 24-oreshe e tensionit arterial.

Kalofshit mire!

Ela Ani Ari (9 vite më parë)
Falemnderit shume per pergjigjen

/komuniteti