Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-kardiologun

Tensioni i larte

Pershendetje, kam nje hall qe 10 muaj nga luhatjet e tensionit nuk jame shtatzene, tensioni mu shfaq pas 4 muajsh pasi e linda djalin. Her eshte i ulet 100 me 70 pas 10 minutave ngritet 140 me 100 ose 120 me 90. Te gjitha analizat me kane dal mire edhe ekg. Ndjej lodhje therrje ne koke e gjyks si dhe dhimbje te tmerrshme ndonjeher te shpines. Gjandarat tiroide si analizat e urines e gjakut i kame shume mire, sentimenti 10. Vetem se kjo gj3ndje me ka lodhur shume edhe gjumin te rahatshem nuk kam prej frikes. Faleminderit shume

Arta Rexha (9 vite më parë)

Dr. Daniela Teferici - kardiologe
Kardiologu përgjigjet
Dr. Daniela Teferici

Pershendetje Arta!

Ju duhet te beni nje regjistrim 24 oresh te tensionit arterial, per te gjykuar me objektivisht per vlerat e tensionit. Sigurisht, duhet te vizitohesh me pare tek nje kardiolog.

Kalofshit mire!

Arta rexha (9 vite më parë)
Faleminderit per pergjigjje doktoresh, une te kardiologu isha me tha shume mire ekh nuka ka nevoje per diqka tjeter isha edhe te neuropsikiatri ai me dha diagnozen qrregullim i ankthit me elemente te panikut. A eshte e mundur qe luhatjet e tensionit i kam nga kjo diagnoz? Faleminderit

/komuniteti