Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-kirurgun-pediatrik

Lapra e vesheve e hapur

I nderuar, kam djalin 5 muajsh dhe po e verej qe nga dita ne dite laprat e vesheve po transformohen dhe kan filluar te duken te hapura (lapoc). A ekziston ndonje mundesi me te cilen une do te kontribuoja qe laprat te mos hapen? Une i mbaj traka djalit ne koke po nuk po shof ndonje efekt. A ekziston ndonje menyre per ta parandaluar kete gjendje? Sinqerisht ju falenderoj per mirekuptimin

A. U (9 vite më parë)

Dr. Ardian Shefkiu - kirurg pediatrik
Kirurgu pediatrik përgjigjet
Dr. Ardian Shefkiu

Pershendetje zonje,

Sa i perket shqetesimit tuaj per laprat e hapura te vesheve, kam shkruar me heret nje artikull dhe i jam pergjigjur kesaj pyetje ne lidhje me kete teme.

Pasi ta lexoni artikullin ku une kam dhene disa pergjigje ne lidhje me kete problematik, ju udhezoj qe te konsultoheni me specialistin ne lemin e Otorinolaringologjise pasi qe ai eshte kompetent per te ju dhene keshillat e nevojshme per menyren e trajtimit te ketij problemi.

http://www.bebaime.com/pyet-kirurgun-pediatrik/41922

Me respekt,

Dr Ardian I.Shefkiu

Kirurg i Femijeve

Eliza (8 vite më parë)
Ena ,djalit i kum nejt gati me shirita ne vesh po prap i ka veshet e kthyra ndersa vajzers nuk i kum nejt gati e i i ka vesht mir shum!!mendoj qe veshet sjan asgje mos ti ndodh naj sen ma e keqe,un mendoj qe zoti ja ka fal !!!tii kemi me ymer edhe te shendosh se sa per vesh nuk bana marrak hiq!\'mendimi im apet ti e din :-)

/komuniteti