Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-logopeden

Te folurit e djalit

Pershendetje,djali im eshte 30 muajsh ,dhe nuk flet fare ,eshte i dhene shumme mas tv ,mas muzikes ,kur ta therras here um pergjigjet here jo,lojrat nuk i interesojn ,ne pergjithesi asht shumme femije i but ,nuk eshte agresiv.KUR ka nevoje me pi ose me hanger diqka ma kap doren edhe me dergon te gjesendi qe e don,por me i emru sendet nuk din psh mam dua qumesht ose ndonje gje tjeter.Ju luttem me keshilloni ndonje gje.

Ylli Lorisi (7 vite më parë)

Arta Abdullahi - Logopede
Logopedja përgjigjet
Arta Abdullahi

Përshëndetje e nderuar.

Fëmija në moshën 30 muajshe përsërit fjali me 3-4 fjalë, kupton disa mbiemra dhe parafjalë, luan me fëmijë të tjerë , kupton fjalitë mohuse. Prandaj, ju keshilloj sa më shpejt të dergoni fëmiun te logopedi për vizite, për ndonjë informatë shtes jemi në kontakt.

/komuniteti