Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Plzzz
Prsh vajza kam.Nje vajz 2 muajsh por po nervozohem me kejt mas shumti me vjerren po nervozona kur pe prek fmin tim ose kur me thot mua jepi ti pij beba qdo gje qefol nervozohem meto po tham mos ndoshta jam shtatzan aka mundsi pasi kam lind sum kam ardh hala ato e po tham mos kam met shtatzan qe po nervozona palidhje ju lutem naj prgj
Maria Mara (1 muaj më parë)
Albania Albania (1 muaj më parë)
Dhe un mendoj se je ne depresionin e paslindjes ruje veten un per vete sot bana 2 muaj qe kam lind dhe e kam ven re qe qekur kam lind disi nuk jam fort mir ne gjendje emocionale dhe e ruaj veten sa mundem e kam kuptu te fakti qe mvjen me kjajt per gjithcka un sjam njeri qe qaj po qe kir kam lind beben dicka merzitem me burr me ngel hatri menjeher sikur edhe 1 hajgare me e ba edhe pse ai si gjithmon sillet por jam un ajo qe e kam problemin e kam kap veten ne nervoz kot dhe kam fillu me e rujt veten mos me fol pa lidhje mos me u ngut me e kuptu duhet te vetpermbahem se kjo do kaloj si situat dhe se gjith kjo nervoz eshte hormoniale ... Ruje veten mos u ngut shyqyr e ke vjehrren qe tnimon tkujton ta ngjit doren ajo po mundohet ne maksimum me tnimu mos me e pas ti ran po ti spo e kupton ket muhabet tduket sikir ka don me te nxjerr npozicion jasht loje po edhe me dasht ti sdo ajo me e ba ket pun se sado ta doj ajo fmin tan prap kur lodhet ta jep ty ndor ajo e kushdo dmth ai fmi asht i joti e smuj ta mer kush as smund te zevendesoj kush ty mos e mer me aq merzi qetsoje kryt del diku a shih naj film a aktivoju disi ne nje veprim shperqendrues
Arta Juka (1 muaj më parë)
Ariela keshtu esht mbas lindjes,jan si shenja depresioni luhatje e hormoneve,her ndjen gezim her merzi her nervoz te gjitha nga pak,por me kohen kalojn,edhe vjerra duhet me te kuptu se ne qfar gjendje je,por besoj edhe vjerra do me te ndihmu edhe e do vajzen tende se e ka mes te djalit,ski qka bohesh nervoz nese fol ashtu,ti mos ja kthe edhe apet ben si qdo vet,edhe vjerra ime ka raste ku ka then jepi me pi ose ndroje ose naj sen tjeter por une kurr sjom bo nervoz,edhe tash shum mir e qoj me vjerr,jon kaluse kto ndjenja,ta kesh me jet vajzen
Lora ° (1 muaj më parë)
Une nuk e kam qellmin me te ofendu e as me te be me u ndi keq ky portal eshte per te ndihmu njera- tjetren ne çdo veshtersi.Vetem me ke ba pershtypje se si ka mundesi ben keto lloj pyetjesh çdo dite. Ti kur ke mundesi me shkru pyetjen , kthehu njehere dhe lexoj komentet qe te kane shkru nanat edhe ne pyetjet me heret qe i ke parashtru. Ke marre keshilla shume te mira e pergjigjeje shume te sinqerta. Ne asnje nuk e dime se ne çfare kushte e rrethanash jeton me thene bej keshtu ose ashtu ,nese i ke mundesite kerko mdihme tek ndonje psikolog ose fol me diken nane, moter shoqe , shko tek familja jote kaloj do dite qetesohu e mos vuaj keshtu. Per ti hjek dilemat per shtatzani bej nje test se sigurisht qe mundesh me mbete shtatzane edhe pa te ardhe cikli. U befte me e mira per ty.
Maria Mara (1 muaj më parë)
Mos ofendoni ju lutem se nuk jam mir sedi qka po ndodh memu me tregoni qysh mu shqetsu qysh mehek ket nervoz pom vin plot menine tkqija
Lora ° (1 muaj më parë)
Miamar Mia ka mundesi per ate edhe e pyeta nese vertete eshte e vetdijeshme per keto pyetje qe i bene , sikur me len pershtypjen ,qe nuk e ka shume serioszisht.
Erta Aab (1 muaj më parë)
Ariela merre shtuar ajo besoj qe ka qef me te ndihmu.. sa i perket shtatzan ti e din me se miri a je edhe pse vajza 2 mujshe?? Paq edhe qetesi
Vlora . (1 muaj më parë)
Rujna zot prej ktyre personave qe as vet nuk e dijn qa thojn ,e kam vrejt qe veq pyetje palidhje ben ,..
Miamar Mia (1 muaj më parë)
Lora kjo nena ben shume pyetje te çudtshme,dje tha e kam vajzen 3 muajshe dhe dua ta ushqej dhe sot po thote e kam vajzen 2 muajshe ,dhe ca dite me pare pyeti se çfare eshte ovulimi.Mendoj se ndoshta eshte ndonje nene qe sapo ka lindur dhe siçbpo permend nervozizmin ,mbase e ka depresion postpartium ose mbase ka grindje ne familje dhe spo gjen qetesi shpirterore.Dhe heret ka shkruar per grindje me vjerren.
Lora ° (1 muaj më parë)
Ti moj zoje a hajgare je kah ben me keto pyetje koti qe i bene çdo dite e nuk lodhesh kurre me e falenderu askend qe ka shpenzu kohe me te kthy pergjigjeje ??? Dje dojshe me ushqy femijen 2 muajsh e tash a jam shtatzane , Zoti te ndihmofte.
Era Ba (1 muaj më parë)
Ariela pas lindjes njihen keto situata nga lodhja ose pagjumesia qe mund te kesh bashke me beben. Por mendoje me thelle, pse te nervozohesh se e prek vjehrra beben apo thote jepi te pije.. merre me qetesi cdo gje se nuk te ben mire as ty as bebes nje gjendje nervozizmi. Sa per shtatzani nuk e besoj se je heret por gjithsesi per merak tend ne vazhdim bej nje test. Me jete bebushen.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?