Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lindje me stimulim
Nena ju lutem me tregoni eksperiencat tuaja te lindjes me stimulim
(1 muaj më parë)
Sumeja ^-^ (1 muaj më parë)
Pershendetje ina une 3 lindje i kam . te paren kan fillu dhimbjet vet po me mi shpeshtu me kan jap stimulues dhimbje kom pas normal po te perballueshme . Lindjen e dyte me kan fillu vet as skan pas kohe mem jap stimulues se mkan kap shum shoejt edhe kan qene dhimbje te tmerrshme shum te forta kurse lindjene trete me stimulues po skan qene ku me dit dhimbje si ne lindjen e dyte edhe procesi ka shku shum shpejte, cdo lindje besoj eshte e ndrryshme . Tek une ska ndiku dicka stimuluesi qe mi pas dhimbjet me ndrryshe ose me te forta
(1 muaj më parë)
Ina nese ben lindje me stimulim te keshilloj te hash mire para se te marresh surumin se menjeher te vjen me vjell fillojn te perzierat edhe ske fuqi me Se un prisja buken tma sillte vjerra po u vonuan tani kur erdhen ata jn isha duke marr surum asnje kafshat nuk kam ngren As gjate nates se ishte nje grua ne dhom me dhimbje e smundja me henger ne sy te saj Ajo vunte nga dhimbjey e un te haja E skisha fuqi me shty force
(1 muaj më parë)
Jetoj ne shqiperi doa
Doa Gashi (1 muaj më parë)
Pershendetje ina edhe un kam lind me stimulues vec si ma kan jep kan fillu dhimtat tu bo ma tmdhaja met pushu valla pak . Mirepo smka zgjat stimulusi shume dikun 1 or nashti ma pak masnej vet i jepsha zor kur mvike qajo dhimta e madhe veq shtysha edhe per 2 or e gjys kom lind. Lindja e pare. Mirepo mu smu ka dok shum shum dhimtat e mdhaja i kom perballu normal me ndihmen e atij nalt. Veq Shpejt ka shku si procedure as ti mos u tut merre qete shpejti ki me pas bebushin nkrahe. A jeton kosove cilin vend?
Noar Babyyy (1 muaj më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
(1 muaj më parë)
Une e kam bo lindje me stimulim 41 jave dhimbjet te kapnin menjeher edhe te forta po te perballueshme 2 ore zgjati gjith procesi elhamdulilah Nuk e di si jan dhimbjet me ardh vet po un do preferoja lindje me stimulim po tani ndrushon nga njeriu
Lejla Inara (1 muaj më parë)
Ina edhe une jam ne javen e 40+2 nuk kam as nje shej dhimbje normale veq sdi qka po ndodh me mu edhe psw kjo eshte lindja 3
Arta Juka (1 muaj më parë)
Paske koh inshallah te vijn vet dhimbjet,lindje te leht e te ndihmoft zoti
(1 muaj më parë)
Jam 40 javshe po nuk kam shenja lindje dhe nqf nuk me vin edhe nje jave kam per ta bere me stimulim arta
Arta Juka (1 muaj më parë)
Ina e pse ashtu per qfar arsye a te ka kalu termini a?
(1 muaj më parë)
Po arta
Boa Shq (1 muaj më parë)
Ina ina un lindjen e par e kam pas me stimulim 40+3 prej tensionit te nalt dhe me beso qe ne momentin qe me kan shpu ujnat e deri en momentin qe kam ba gjylpanen ne kurriz as frym skam mujt me u ngi prej dhimbjeve e nuk me kan pushu asnji sekont..por gjithsesi max 2 or e gjys dhimbje e lindje kam pas..nuk dua me te trem se un jam prap shtatzan ,neser i mbush 26 jav ama mendoj me i prit dhimbjet mem ardh vec nese skam komplikacione..
Xhei G (1 muaj më parë)
Mu lindjen e par m kan dhen stimulim pa dijenin time kam lind gjyse ore pas marjes se stimuluesit e kam dasht dhe lindjen e dyt me kerku po ska pas nevoj
Maja .... (1 muaj më parë)
Ina un 2 lindjet i kam me stimulim pasi me kalojke termini disa dit e nuk me vishin dhimbjet,, tash jam prap shtatzan e po lutem me me ardh dhimbjet vet se me stimulim baz nenav qe kan lind me stimulim e normal mkan than qe me stimulim shum dhimbjet ma tforta e te shpeshta sesa dhimbjet qe kan ardh vet tash spo di inshallah ki lindje t leht ti dhe ne te gjitha qe po presim me lind bebe
Fjorela Kembora (1 muaj më parë)
Ina ina të uroj të vijn dhimbjet vet se me stimulim unë për vete qe e kam provu I kam rënë murit me koke, lindjen e parë e kam bere vet pa stimulim super fare për 3 ore kam mbaru pune, kjo e dyta ishte katastrofë me stimulim, ca dhimbje që nuk të lënë më marr frymë, mbase varet nga njeriu nuk e di por ti mos i tremb se zoti te jep forca në ato momente
Arta Juka (1 muaj më parë)
Une 3 lindje i kom pas,lindja e par ka qen me stimulim,spo du me te frigu veq ma mir se me te ardh dhimbjet vet se sa me ti stimulu,dhimbjet me stimulim skan te pushuar nje mbas nje i ke,e dhimbjet qe te vijn vet ka interval kohor mes njera tjetres,sadopak munesh me mar frym pak do sekonda,e pse po pyet a kan me ti stimulu dhimbjet a

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?