Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

kontrrollat
1 pytje nëna , mujin e 9 a bani kontrrolla shpesh se un kur kam qen javën e 33 edhe mo mka than dej me 13 gusht me shku edhe 1 kontrroll me ba , se po lexoj që disa ma shpesh po shkojn mdoket un tash jam 37+5?
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
Vjollca 2018 (2 muaj më parë)
Umara mir mir pak fillimi shtirr po ja dalim,kaniher po e ves veten a jam une a sjam qekjo ahahahahaha veq zoti na ndihmon, mosha ma e keqe me than se po lyp shum perkushtim djali madh e pe xhelozon se pe din i ka ardh dikush tjetër e pi doket ata anash pe lojm a beson bebit veq me pi cka i jepi se hiq nuk e maj ndore munohem ma shum me tmadhin mu marr
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
nshtatzani skam pas probleme fal Zotit , masi shumica kshtu , njëjt kokemi dmth , po te ju mir se ma mir.mujin e fundit pak ma shpesh me kan nkontrroll e ndijeni për çdo gjë, po masi dej ktu mir po shpresoj që edhe qeky muj ka.mem kalu.mir edhe lindja..ti vjollc a u adaptove hiq me.dy fmij a po.munësh?
Vjollca 2018 (2 muaj më parë)
Umara ktu ne uk muajin e 9ki kontrolla cdo 2jave ose me shpesh mvaret si ka qen shtatzania, por deri muaj in e 9nuk jan te shpeshta kontrollat siq jan ks e shqipri,kshtu qe mos u bo merak ndoshta qajo eshte arsyeja se krejt cka i njoh ks kshtu mkan than muaj in e fundit skan shpesh kontrolla.
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
edhe un u bana merak ,për qato thash ta bëj si pytje
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
Harrova te them muajin e 9 kam qe 1 her dhe kam prit dhimt e mija dhe pse hyra ne javen e 41 askish sme tha duhet te vish per placente te kontroll ose per oksigjen tbebes etj ejt
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
Umaraa,bash qikjo me ka interesu prej shum nenave.Mua qdo her mjekja me thot ne muajin e 9 mos eja më,ske nevoj deri te vin dhimt tua të lindjes.Jam habitur kur kam pa dhe shof shum komente kur ju duhet te shkojn qdo jave ose qdo dy jave,bile para disa dite nje grua me tha me ka than te shkoj qdo 4 dite.Nuk di a ndoshta disa pacienta po i neglizhojn apo qfarr nuk di...
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
ja po mir e ki, un në qikën qat dit që i kum pas dhimbjet si mat mdhaja e kam thirr doktoreshën edhe i thash un du me ardh mem kontrrollu kam dhimta du me ma kqyr fmin qysh e kam , e mir mka prit mka than hajde meniher, a beson veq 3 gisht isha pas kan qel fmija mtha mir ka hy kanal sa jam shku nshpi patën nis dhimtat e mdhajaaa kur shkova spital 7 gisht e qelt hahah, si me pas dit që qt nat ka me lind.. in shaa All'ah pe kalojm mirë edhe kët lindje noar.. e pshtojm mir e vina nshhpi rahatohmi hehe.
Noar Babyyy (2 muaj më parë)
Hahaha shko vallah un nfund kam qef gjith me dite per beben sa kg ka perafersisht, a asht me koke poshte, a e ka kordonin mir etj, se vallah kur e kom lind djalin shpesh thom shyqyr ka lind mir, asniher sum kan ba ultrazer at dite kur shkova spital, veq me gishta um kqyrshin a ultrazer kurr, tham tasht po tish kan djali keq naj sen cncn zoti na rujt per mjekt ton vallah
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
kjo më tha që për çdo sen lajmrom e sene se pushimin e kam kry , në qershor e ka përfundu pushimin , amo tha dej me 13 gusht nëse je mir e ske ndonjë shqetësim ska nevojë me ardh e qato ktu kur lexojsha mvike se ma shpesh po shkojn nkontrrolla do, po edhe 1 jav edhe po shkoj hiq pa e lajmru drejt nordinanc hahah e ska qare pam kqyr.
Noar Babyyy (2 muaj më parë)
Umara edhe mu shum interesant pom vjen pse mujin e 9 nuk te thot me ardh ma shpesh ne kontrroll, un kur kam qen kontrroll isha 33 jave tha me 9 gusht vjen un qat dite e kam terminin e fundit, ma qe 1 jave jam kapak me dhimta i shkrujsha me shku niher sum kthejke kurgja dikur tha veq kur tkapin dhimt e mdhaja hajde, tani pata diqka me vet ja shkrujta hiq sma kthejke, e ti shkruj un asaj mir e mir ti tham qe me ba mem gjet naj sen tash krejt fund dije qe pergjegjsia jote asht, se kur sje gjendje me qu dej fund me mu u vyt mem kallxu me fillim, tek qather kur mtha jam pushim, edhe kom shku tjeter kun jam kontrrollu
Erjonakabashi (2 muaj më parë)
E dashur edhe une jam ne muajin 9 , me 16 gusht kam terminin I kam cdo jave kontrollat nfakt qdo dy jave e ctg ma bon cdo jave
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
flm për përgjigjje të dashura , qato deshta me dit..
Anda... L (2 muaj më parë)
Jajo ste bjen mujin e 9 me shku shpesh mu nkrejt shtatzanit um bjen fillim mujit 9 me shku edhe ma um thot veq kur ttrrokin dhimt shkon spital ose qe ki naj shqetsim vjen , po skom Pas kurr dikur 35 36 jav mka ra me shku kontroll tfundit tana kur kom lind termin drejte te spitali
Ela Ela (2 muaj më parë)
Une tash ne muajin e 9 cdo dy jave me ka thene me ardh ne kontroll Kam qen kur i kam ba 36, pastaj 38 dhe me ka than hajde mas dy jave prap
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Qdo nje muj kom pas kontrolla dmth para nje muji 32 jav jom kon kontroll edhe tash 38 jav mka ra ma skom kontroll
E B (2 muaj më parë)
Un sa i kam bo 36 jav skam ber me kontrrolla deri 40 jav pastaj kontrroll cdo 2 dit
M N (2 muaj më parë)
Prej javes 36 cdo jav kom pas kontrolla dmth deri 40 jav . Zoti ta lehtsoft e dashur lindjen, t shkoft gjithqka mbar e mire
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
mu me kët shtatzani ma rrall mka ra me shku ama mujin e 9 ajo mtha ska nevoj shpesh me ardh veq nëse të kapin dhimbjet thirrëm, dy dit para terminit fundit mka than me shku se me 15 e kam të fundit terminin .
Lina Gashhi (2 muaj më parë)
Umara une per veti gjdo muj shok ama une jom javen 26 e qather sedi varet mjekja qa.Mthot veq.Hajr ishalla shliron zoti me tmira se gati e paske

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?