Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dhimbje te forta ne gjirin e djatht
Nena shpresoj qe jeni mir jam 34 jav shtatzan e qe nga dje po kam dhimbje te gjirit , gjith diten kam pas dhimbje me pauza e qetash shum po me ther qe gjysme ore spo me pushon dhimbja a eshte normale ? Dhimbje ne gjirin e majt nuk kam hiq fare
Dorina Tina (12 ditë më parë)
Dorina Tina (11 ditë më parë)
Faleminderit shum e b se me qetsove se kosha frik mos eshte diqka keq e sesht normale e ne shtatzanin e par per qdo gje po brengosemi spo mundemi me u pajtu qe trupi ndryshon nuk eshte njejt hahah
E B (11 ditë më parë)
Po vallah shum besdi e kam pas dhe un vec paracetamola pija me mqetesu kapak ,beso qe dhe sot e ksaj dite mkap kajhere e me mban tan diten i njejti vend
Dorina Tina (11 ditë më parë)
E b sme ka pushu gjith naten dhimbja a nuk pushon hiq a nomstop ke pas dhimbje a po ashtu edhe mu vetem aaty po me dhemb e po me ther
E B (12 ditë më parë)
Po dorina vec njani,mua i majti mka pas dhimt shum me shpojke afer sqetulles e mdigjte si zjarr
Dorina Tina (12 ditë më parë)
Faleminderit vera Ishalla tlumt goja se shum kam qejf me ushqy me gji e nuk lun rol shum maja qe se kam mir e mundem me ushqy me gji , dmth koka veq fillimi i dhimbjeve a hahah
Vera Vera (12 ditë më parë)
dorina mos u brengos se jan dhimbjet e gjendrrave te qumshtit , ndoshta te aj gji ke me pas ma shume qumsht, ishalla kalon leht edhe kur te vjene gjumshti se bajagi eshte nji periudh e vshtir, sidoqoft ke me u knaq me kto dhimbje kur te thith bebi
Dorina Tina (12 ditë më parë)
E b vetem njerin gji po kam dhimbje ishalla kam edhe gjirin tjeter qumesht nese eshte dhimbja per at arsye hahah , shum dhimbje e fort po mduket veq ishalla kaluse
E B (12 ditë më parë)
Dorina edhe un kam pas at therje te gjirit jan damaret e qumeshtirlt
Dorina Tina (12 ditë më parë)
Miamar qe sa koh i kam ble te buta sutjenat qe jan per gjidhenie me ato skam pas shanse me lendu se nuk kan tela ,javen e kaluar me doli qe kam infeksion e prandaj po brengosem mos ka kalu edhe ne gji apo eshte nga tabletat vaginale qe po i perdori kunder infeksionit nuk po di por tash ne mbremje shum po kam dhimbje e therje
Miamar Mia (12 ditë më parë)
mos i perdor sytjenat me tela me,a fle nga krahu i djathte ?jo moj cfare infeksioni largqofte
Dorina Tina (12 ditë më parë)
Sara mua dje mka dhimt pak por sot diten me shum e tash po mduket teper po me ther , ne ket gjirin e djatht se kam majen e mir krejt eshte gjysme jasht gjysme brenda ne te majten shum mir e kam majen , po kam edhe frik se a mundem me ushqy bebin me qumesht ne kete gji por ndoshta pompa me ndihmon qe mos me mar infeksion
Dorina Tina (12 ditë më parë)
Bora kam pas dhimbje edhe me heret por e kam dit qe ndoshta normale eshte por kjo dhimbje po mduket e fort qe nga dje e su bera merak por tash edhe me shum po kam therje , Faleminderit te Shohim a me kalon edhe neser qe jo mduhet me pyt mjeken njeher se po mduket ka fillu edhe temperatura spo di a nga stresi tash apo qka eshte
Dorina Tina (12 ditë më parë)
Valla miamar spo di se teper po me dhemb vetem ka ana e krahut jo kshtu afer majes , normale majet e gjirit ka nje koh qe kan fillu me qen me te ndjeshme dhe mduket normale se tash ndryshojn ne shtatzani si po thua ti gjendrat e qumeshtit , por kjo dhimbje nga dje spo me pushon e mbrem jam mundu me flejt me shum anen e majt , teper po me ther si me thik me prek spo di a eshte normale ose a ka mundesi me mar infeksion tash ? Po afrohet lindja mka mbet edhe pak , shum flm
Sara :d (12 ditë më parë)
Dorina edhe une sot qashtu deri tash beq i djathi, tahs i majti me therr ka pak. A pot nohen majat e bardha?
Bora Bora (12 ditë më parë)
Dorina njejt si ti edhe un para nje jave kisha shum dhimbje dhe kriza tek gjoksi i djatht dhe pas dy ditesh me bllokoi gripi shum keq e kisha pasur nga ftohja kte dhimbjen ,ishalla te kalon sa me shpejt se ndoshta edhe e ke derrmuar kur e ke zen keq ne gjum
Miamar Mia (12 ditë më parë)
Dorina nuk mbaj mend dicka te tille mbase e ke shtypur pak naten?Mbase jane gjendrat e qumshtit po aktivizohen?.Ishalla per mire .Po te afron lindja,cfare emocioni ;)

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?