Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Java 37-0
Pershendetje nena jam ne javen e 37-0 sot kesh ne kontroll po beba peshonte 2kg e 509 grem mu dok pak mjakja mtha qe edhe 3 jav beba shton mjaftushem qka mkeshilloni me hanger per me shtu beba pesh ma shum se shum pom doket e vogel per javen qe jam
Tina Tina (1 vite më parë)
Vera Vera (1 vite më parë)
jo e dashur ske cka me honger e as mu shqetsu , asnjeher nuk del ashtu si thot mjekja ne eho, mua me thoshte shum beba e vogel me pesh nuk dot lind as 3 kg kurse une ne javen e 39 kam lind vajzen 4 kg, keshtuqe ske shka merzitesh
Arta Juka (1 vite më parë)
Tina matjet rrall her jan te sakta ne shum raste nuk ja qellojn,e sa per pesh ma mir e lind kur ka pesh te vogel se te madhe ma veshtir,e shton peshen kur vjen ne ket jet,une vajzen e kom lind shum leht se 3kg ka lind,inshallah shtatzani te leht
A J (1 vite më parë)
nese nuk je anemike pi qumsht thojn shton beba , po mos u bo merak se ma kollaj e lind me pesh ma te vogel e shton boll masi ta lind edhe llogarite qe mundesh me qu edhe ma shume se 40 jave javt e mramta shtojn shume , ishalla te hec mire e lind qysh osht mas lehti
Antigona Dardania (1 vite më parë)
Tima asniher matjet sishin tsakta rrall naj rast mu mka thon e ki beben e madhe kur kesh 37 jave e diqka mtha beba peshon 3 e 670 g , plus mu ka shty termini gati 10 dite. Jom tut qe ko me bo ma shum se 4 kg. kur e linda 3e 400 . keshtu qe mos u shqetso .. E sa per me shtu beba pesh mu me pat thon dr jem mos ha omel se te omlit e rrit beben ..
Dorina Dori (1 vite më parë)
Tina mos u shqetso aspak sepse shpesh edhe matjet nuk jane te sakta

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?