Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Jam e quditur
Prsh inshallah jeni mir ju dhe familja e juaj,oj nana po e postoj nje foto edhe shikone ket lloj te testit,une dy teste i kam ba te kti lloji dyjat me kan dal pozitiv,kur mar me bo tjeter lloj me del negativ,hyna ne google e shikova mos esht rastesisht test per ovulim,por jo ishte e shtatzanis,edhe aty po shenon qe 100% esht e sakt,kam mbet e shokume pse kshtu,ju lutem shikone foton dhe nese ndonjera ka provu ket test a ka tregu sakt apo jan te gabushme flm nese me prgj
Arta Juka (2 muaj më parë)
D E S A * (2 muaj më parë)
Aha ama e quditshme qe kan dal 2 teste pozitiv e analiza negativ prite kohen e ciklit pastaj nese ste vje cikli beje prape. Inshallah hajr e mire.
Arta Juka (2 muaj më parë)
Desa po e bera negativ me dul
D E S A * (2 muaj më parë)
Arta a e bere prap sot analizen e gjakut?
Arta Juka (2 muaj më parë)
Inara flm shum po kysmet do ta vazhdoj haha,se tjeter hobi skam perveq fitnesit,po duhet me.mendu edhe pak per veti :)
Inara 98 (2 muaj më parë)
Eh e disha. Vazhdoje tash jeten per lakmi ti oj moter me 4 femije, me ushtrime, me sene ne vije hahah
Arta Juka (2 muaj më parë)
Miamar flm shum,por per palester se kam por i pijsha do produkte me ta largu ujin nga trupi kur ben ushtrime,inara po e bona perseri analizen e gjakut me dul negativ haha
Inara 98 (2 muaj më parë)
A e bone analizen me gjak sot?
Miamar Mia (2 muaj më parë)
o arta mos ki merak per beben se une deri 5 dite pasi kaloi cikli shkoja ne palester plazh not .Nuk i ndodh gje bebes mos ki merak se e ke vetretuar 4 here haha .Ishalla zoti ta ploteson deshiren me vajze por mos u streso sepse mitra e femres eshte sh e forte ,ka vazhdimesine e njeriut ne dore .
Arta Juka (2 muaj më parë)
Shum flm nga ju nena per komentet,une deshta me dit a jam shtatzan a jo,masi qe une ushtroj e i pi do far sene per ushtrime e thash mos ti baj bebes dam nese kam mbet,gjithesi flm per pergjigjen
Inara 98 (2 muaj më parë)
Arta, ndoshta po ki deshire me dit shume po a ndryshon dicka kur e din? Jo. Te jesh e bindur se do te kishe mbet nese e ke te shkrume edhe me spirale me pas qene. Keshtuqe vec relaksohu, une me qene si ti as skisha bo teste as skisha mendu. Plus, shancat per me met shtatzane ne diten qe ke pas mardhenje te pambrojtur jane minimale. Aii une se di cka o me menu mos kom met bile..Pa i hi ivf ren haha. Qysh eshte e shkrume ka mu bo, me gjak ka tregu negativ mos u cudit bile me keta te urines
Dona Donaa (2 muaj më parë)
Arta nuk ki qka ben zemer inshallaha do zoti e kalon nje shtazani te mir e nje femij te shendosh . Shum duhesh me pas kujde me mardhenje me burr . Se shumica thoj hajt se me nje her nuk ndodh . Kur met shtatzan thot kum mbet pa planifiku . Une per vetem time po flas sa her qe jem mbrojt natural kurr ska pas nevoj as per kondom as per asgje kur ja bojsha vetit ajt se per nje nat nuk mdodh . Veq kur u vonojke cikli . E e disha qw shtatzann
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
Arta pse po ngutesh para kohës ciklit me bo teste? Ma mir se kur tkalon koha e ciklit që e vërteton asniher tjt.
Arta Juka (2 muaj më parë)
Egzona testi menjeher mbas 1 min ju ba vija e dyt por minxi verehej pastaj mbas 5 min tamon u bo e kuqe u verjke shum por jo e kuqe si ajo tjetra normal,por qudi esht se une ne krejt shtatzanit kur mka dal testi keshtu me ket vi te zbeht kam ngel shtatzan,tash disi po habitem me kto teste
Arta Juka (2 muaj më parë)
M N ciklin e pres me me ardh me daten 18 por per qudi e bona testin pasi qe me daten 24 patem mardhenie te pa mbrojtura,e ky lloj i testit me dul pozitiv dy her,e tjerat me dalin negativ,pse ashtu spo kuptoj aty shkruan qe 100% esht i sakt qaj test beta hcg kysmet neser du me bo flm shum per komentin
Egzona J M A (2 muaj më parë)
Pas sa minutave e ke lexu testin?
M N (2 muaj më parë)
Arta edhe sa dite ke kohe deri per met ardh cikli, apo t ka kalu data ? Nese stka kalu , prit pastaj beje teste edhe beta hcg analizen e gjakut.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?