Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nje mendim tjujin ju lutem?!
Pershendetje gra, kam nje shqetsim. Jam shtatzan 32 javshe elhamdulilah prej zotit jetoj veq me burr jasht kosove ama ekam nje dert, burri asht i gzun qe jam shtatzan e mdon e krejt ama asht i japt shum mas shokve kshtu nuk perdor alkool as pije as muzikav nuk shkon ama centin e fundit me shok e hargjon prejse mka mar qe 1 vit sen sblen per mu as per beb une nuk punoj se si erdha ktu fill shtatzan sen hiq nuk blen permu si cdo femen ka qef me ble naj tesh naj kozmetik ama nuk mblen as nuka dht qe e kursen mi tha mem ble sene me hanger mblen qa ti tham ama une jam femen kam nevoj edhe une per shopin najher plus per beb tash edhe 2 muj gati lindi krejt sa kam pas pare tmia jakam ble ky sen ma spokam as une so i interesun. Shum her kam kqyr mos meja permend thojsha nashta vet thot kam kqyr me ndryshu ama jo apet i njejti qetash jam lodh prej qetyne senev kaiher pam shkon mendja me u nda. Qka po thuni ju qka ka qka mundet me ndryshu.
Thaci!!!! (2 muaj më parë)
Erta A (2 muaj më parë)
Ulu fol me ta thuj na kem me bo fmijen i duhen do gjera plus un kam me lind um duhe. Gjerat ose ami pare dal vetun..nuk kuptoj diqka mos e merr personale ama pse kto sen krejt femrat nuk i diskutoj. Ne fillim se dyqysh njeri e sheh qate person qysh sillet qka fol prej fillimit...po besoj qe kur vjen beba ndryshojn senet paq lindje te lehte e bebi te shendosh
$uzi **** (2 muaj më parë)
Sadakaja me mirë është për familjen thuaji))..duhet pak marifet me fol me të ..ose ndrro metodë ,dil ti bej pazare edhe e menaxhon lekun e shpenzimin javor vet..dmth nëse të jep 30€min për ushqime ..at'here menaxhoji edhe kurse lke derisa të bëhet baba sps do e kuptoi pergjisin me shume . Sa për shok ,kështu jan shumica punët e veta i lAjn e për të shokët vrapojnë..nejse ma mundohu mos e merr afër zemre se të shkatërron ky gjest që ka/kan,ama me diskutim e mirkuptim zgjidhen çështjet,Zoti te dhënt fëmijë të hajrit e shëndetshëm.
N K (2 muaj më parë)
Valla edhe burri jem osht qeshtu, edhe mos mendo qe ndrohet qeshtu mbet. Mall e kom me ble diqka per veti krejt me sende te motrave edhe per djem kur lindsha per te parin mi kan bo krejt familja jeme e per te dytin mi ka qu ni shoqe prej jashtit se e dike qe skom per mu bo gati per lindje, per veti blen sende firm mu kurr skujtohet ni send me ma ble. Per me honger po qka ti thom ma bjen a tesha jo valla e pernime nevoj po jon me ndru diqka, plus me kritikon qe spe mbaj veten mere me mend e me qka me mbajt veten as kozmetik as tesha as ndresa te reja
M N (2 muaj më parë)
Diskuto, me te ulu dhe sqaroja... qe tash eshte duke u be babe dhe me disa gjera duhet me I anashkalu e tjerat pergjegjsi e oblgiimet si burre e si babe duhet me I mbajt. Sepse burrat ndonjeher nuk jon aq te kujtushem sikurse grate,edhe pse per gjerat elementare duhet me dit e mos me nejt gjith kohen me ja rikujtu . E edhe beje edhe ti nje kartel bankare, me emrin tend dhe perdore per gjerat e Tua qka te duhen Ani pse spunon.
Adkrasniqi22 (2 muaj më parë)
Pershendetje e dashtun! Spari t uroj shtatzani te mbare! E sdyti mos u streso prr veti e per bebe! Gabim ke bo qe ke ble me pare tuja...Spari fol me burr e pastaj merre 1 vendim jo direkt me u nda. Nuk po du me te ba merak ama mos po lun bixhoz me shok?
A J (2 muaj më parë)
Pom vjen keq shume ishalla ndryshon , ti sje duft send me pare tua me ble se qeshtu e mson keq , ai duhet ne dit qe ka pergjegjesi per ni gru e ni fmi , ti duhesh mu ul me fol me to edhe me ja ngje krejt nese ai sdon met majt e mu kujdes per juve at'here mer masa tjera amo pa diskutu kurr une sdi qysh ke mujt mu duru , ka do femna qe mendojn hajt pe kursej burrin e qefin e vet se kqyri , perderisa ai e kqyr qefin e vet e shoqnin ska qka te dhimet aspak lypi pare del blej per fmi perveti se ati koka ka i konvenon qeshtu e spo bojka zo . mos u streso je edhe shtatzan veq une tisha kon si ti ja kisha mar karten e bankes edhe krejt qka kisha pas nevoj i kisha ble pa piken e dhimted masi po u fulavka qeshtu

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?