Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me ndihmoni ju lutem
Kam bineqt 4 muaj kur po livritin me dur qika ma shum diqysh po i dridh sikur kur te nerth njeri qashtu edhe djali ja ka nis kapak po i ban jam ba shum marak a ju ka ndodh juve ju lutem
Henza Lajqi (10 ditë më parë)
Dorina Tina (9 ditë më parë)
Henza mos u brj merak edhe un u bona do dit se djali shum po gjun dur e kom e pyta pediatren me tha normale eshte por prap te kuptoj si ndjehesh po un fmin e par a ti ki fmi me heret ki pervoj , Zoti ti rujt e ti rrit ishalla
Umaraa 97 (10 ditë më parë)
Oj henza edhe djali një shoqes njëjt ban qashtu 6 muaj e gjys ësht po zakonisht kur don me kap diçka i dridh qashtu durt haha mos ndoshta edhe tut ja nisin mi kap senet tash. Mos e shqetso vetin për çdo sen se nuk ësht mirë që mu fiksu në çdo sen te fmija, kurr nuk jam fiksu as parin as dyytin përveçse kur kam pa diçka çka e ka pas problem ama mas moshës 1 vjeç, shijoje rritjen e tyne, a po të ndihmon najkush henza se shtir dy beba përniher?
Bora Bora (10 ditë më parë)
Henza po te tregoj eksperiencen time ,5 dit mbas lindjes se djalit i filloj nje dridhje e leht dore dhe e kembes se djath,dridhje e leht dhe qe e beri disa her at nat se e mbajtem ne vezhgim gjith naten, e cuam n mengjes ne spital djali doli me covid edhe un gjithashtu ,e kontrolluan djalin i vendose lloj lloj aparature ne kok per tpa se ca ja shkaktonte edhe sgjeten gje , ma mbajten ne spital 2 dit me aparatura te tjera duke e monitoruar edhe mua nuk me linin fare te hyja ta shikoja po shyqyr zotit skishte pas asgje, than qe ndoshta e ka pasur nga covid pse un mendoj se ka qen mesysh ,mos u fikso me detaje tek bebat se me shum behesh merak jan levizje normale qe bebat i bejn,ne nenat fiksohemi me cdo gje
Henza Lajqi (10 ditë më parë)
Se di vallahi i kam edhe tri qika para ktyne po sdi qysh mu ka ba vezvese sdi qysh me ju than e smuva veten
Melosa Aliuu (10 ditë më parë)
Henza asni fmij nuk eshte i njejt prej fillimit jom bazu te kjo fjal edhe kurr nuk e krahasoj fmin tem me nja tjeter. Dridhet shtrengohet leviz teper ose pak Ata jane bebe diqka duhet me ba nese shqetesohesh teper banju ni kontroll tek mjeku e hek merakun Perndryshe mos u fikso kaq shume po shijoj bebet e kenaqu me to e levizjet qe i bajn
Lola Lola (10 ditë më parë)
Henza un jam shtatazan me binjak..skam pervoj njher kam ven re qe je fiksuar shum po mvjen keq por duhet t mendosh pozitivisht.I pac jete te gjat bebat
Henza Lajqi (10 ditë më parë)
Loqk nuk i kom te part nuk e di qysh mu kan ba vezvese sdi me te vertet du me smu veten jo po ban kshtu jo kshtu
Lira Krasniqi (10 ditë më parë)
A i ki sefte fmijt oj henza a? Mfal qe pot pys se po u bajke merak njeri perqdo sen ama ti shum je ka i shti vetit e je tuja analizu qdo levizje bebav. Tulafiksu nkrye ty qe kan diqka se shum pytje ke bo po mos ma mer per keq amo mos i qomentkahmos mos e meno tkeqen loqk se ato tash jan kohen qe po fillojshin me nij vetin fillojn aktivizohen gjujn me kam e me dur. Ishalla nuk do zoti me kan diqka e keqe spo di qa met than. A i kontrollon te pediatri a tka than qe jan mir mese po mos u bo marak

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?