Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Bakterie
Pershendetje nena para 1 muje e kam ber papa testi mka dal krejt ne rregull para 1 jave e kam ber analizen e gjakut per hormone se jam duke tentu per shtatzani hormonet mkisha dal te gjitha ne rregull por mkish dal ne gjak qe kam diqka bakterie posht mjekja sum tregoj kurgjo vetem ma bani papa testin prap mtha po quditem pse ne gjak ka dal qe ka bakterie a papa test ka dal mir edhe skam
Pa kurgjo dyshuse posht qfar mendoni nena se shum
Jam ba marak e spo mundem me prit deri te kthehet prap analiza e papa testit
Lanika Lanika (10 muaj më parë)
Dhurata 01 (10 muaj më parë)
Spo e di valla, normal nese tka dal e larte duhet te marrish antibiotik 3-5dite, dhe te perseriten prap analizat e gjakut.
Lanika Lanika (10 muaj më parë)
Dhurata spe di ku mundem me pas jam krejt ne rregull skam Dhimbje askun a diqka qe me dyshu mos kam inkfesion a diqka mjekja mtha qe ngjak ka dal qe ki bakterie posht per at ma bani prap papa testin veq me hjek merakun tha se normal tka dal ne rregull ama po quditem pse ne gjak ka dal Spe kuptoj as un se skam diqka naj simptomat a shenj qe me dyshu
Dhurata 01 (10 muaj më parë)
Lanika pershendetje, une kete problem e kam pas para 2 muajve.. un isha tek dr i shpis ketu me zvicer sepse e ndjeja veten shume te lodhur dhe pa fuqi, dhe me doli CRP shume e lart diku 48 a normal po dufke me kan 3-9 qeshtu diqka, edhe me pyti se mos kam Covid sepse edhe prej virusit po dalke e lart qajo vlera e CRP qe po dojke me than bakterie ne gjak, e pastaj testi i Covid doli negativ. Dhe me pyti se mos ndoshta kam pas ose kam infeksion diku ne trup por un 1muaj me par kisha infeksion ne dhemb dhe i tregova, me dha antibiotik dhe u rregullua brenda 2jave rane vlerat ne 2,5 nga 48 qe ishte shume vlere e larte. Nese bakterie tka dal se ke ne gjak nuk eshte problemi veten gjinekologjik por mund te ndodhe edhe diku tjeter, ndoshta edhe ti ke pas koht e fundit apo ke infeksion diku. Te pershendes!

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?