Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Oj nana jam e shqetsuar ??
Pershendetje per te gjitha ju nana te dashura un qe gati 1 muj I kam fmit me grip kerqysh mju kalu filloj me djalin qe I ka 2 vjet e gjys me tempertaur ethe vjellje molisje dhe humbje oreksi pasta e rroki vajzen Mr koll tenepratur fyt dhimbje veshi perdori antibiotik e inhalim e ala asht me koll Deri sa ju zgjati fmive juj ky grip se nuk mbaj mend qe mi ka mundu ndonjeher ma shum se ket her djali ka 1en shum aktiv e I ka hanger gjitha ushqimet tash ska apetit per asgje hic me falling se e zgjata pojam lodh me shpirt
Sea Sea (2 muaj më parë)
Julia Julia (2 muaj më parë)
Sea edhe un vajzen me kolle dhe temperatur e kam pasur vurizat i ka kaluar te gjitha u Ben 3 muaj keshtu pas gjith atyre vizitave dhe ilaçeve qe ka perdorur me doli me bronkopneumoni pasi i bera grafin e mushkërive doktoret thoshin eshte pastër nk ka gje se nk dëgjonin gje me ate aparatin e veshit vetem grafia e gjeti se cfare ka ka 5 dit vajza me 39 40 temperatur sot i fillova antibiotikët inshalla h po i kalon shpejt se vallah me ka kap nje frike qe nk di cfare te them Por jeto kohe te gjith femijet shume po sëmuren zmr se di pse por zoti na i ruajt nga cdo e keqe
Erta A (2 muaj më parë)
Sea ja kam pas bo analizat ktu mir i kan dal krejt edhe djai jem e ka qehren e zbehte edhe veshte shum te ftofte i rrin nonstop..un sa here qe e qoj te mjeku gjith lypi me ja bo analizat ama ktu sbojn analiza kur dojm na ..edhe un neser kam me qu te mjeku edhe deri tja bojn analizat prap sdal prej qatyhite..valla ne kosov sedi kur muj me ardh sa per vitamina jam tu i jap ktu... po vete eshte asi fmije i holle edhe me gjatesi ma te shkurte..oh veq mos ti dhem kerkun se apet rritet ama qe po i bin gripat shpesh a beson 1 jave te mir spe bon prej gripave
Sea Sea (2 muaj më parë)
Erta un sot e pata djalin tek mjwku e tash mire ish I kish kalu fyti vetem se ju ankova qe djalit I ka humb apetiti e me tha ka qeren 3 zbehte po dyshoj se esht anemik I qiti terapi per anemi e neser ka me ja ba analizen e mtha qe per nja dy jav I vjen oreksi edhe ma mire bile ti je anku se djali spot ha edhe e ke dobet me peshe kur tvje nkosov merri naj vitamin ose banja analizat me kqyr mos e ke pagjaksi
Sea Sea (2 muaj më parë)
Taraj tash e pash po vallah mire e ki po najher po lodhemi e qetu po.shprehemi me shlire shpresoj mju kalu edh3 fmiv3 tu sa ma shpejt
Erta A (2 muaj më parë)
Sea qashtur edhe djalin tem syt sun pi qel prej gripave ohh zot u tere pa hangere mir qe qata uje pe pine bile..inshallah ju kalon se shum gajle sidomos kur po kan temperatur
Sea Sea (2 muaj më parë)
Erta po shoqe ish grip se Jo mahi mi ka qit fmit per toke vallah edhe vet edhe burrin vjerrit krejt shpin po na te mdhenje pe kalojm ma lehte fmia pot dhimen si e ke djalin ti a I ka kalu
Sea Sea (2 muaj më parë)
M n qeshtu kta q3 sa me koll e fyt te skuqur e nuk po hajn hic sen djali ka qen shum aktiv tash me pa sdi sun pe shoh qashtu ishte virus shum i keq mjeku ku i kontrolloj me tha q3 esht covid edhe me tha po wendron me gjat ne gjakun e femijeve njejt edhe qika kolli spo i kalon ka qe 1muj e kusur veq me ba saber e allahu i sherofte flm shum prej teje a i ke me mire femijet ti
Erta A (2 muaj më parë)
Sea njejte jemi edhe ne para 3 jave pate temperatur kolle si i kaloj mas 2 dite diarre tug barkqitje i zgjati 1 jave pa hangere sen taman ja nisi kapak me hangere qe 4 dite e kam prap me temperatur koll..nuk e di qka u bo kurr qikaq shpesh smu ka smu..
M N (2 muaj më parë)
Sea une kshtu i kom pas fmijt eeri para 1 jave . Kolli ju pat fillu prej tetorit e ende hala sju ka nal vajzes mirpo temp e kshtu barku e molisja i ka kalu. Djalin edhe une e kom pas me infeksion n vesh mur dy her antibiotik brenda 3 jave . Sdi sa her i kom dergu tek mjeku mirpo deri e boni t veten ky lloj gripi . Dmth neve 1 muj e gjys na ka zgat , sa kalojke temp sa mendojsha qe u bonen mire veq mas do ditve prap temp ju fillojke . Vajzes deri 40 c i ka shku . Edhe une kshtu me sirupa kunder temp e kollit e me qajra e me inhalim e kom kalu me fmijt se thonin esht virus perveq djali qe mur infeksion e u dasht mi dhon antibiotik. Durim e dashur se ju kalon.
TARAAJ (2 muaj më parë)
Sea gajret moter i kam un te 3 1 jav nshkoll 3 dite nshpi me temp kemi 2 muj kshu jepi lengje qe mos te dehidrohen u mbytemme aereosol antibiotik vitamina mjalt cajra po hic paska qene grip shum agresiv

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?