Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si duket deshtova edhe une
Pershendetje. Te dashura pas testit pozitiv me ivf, te henen me erdhi cikli kafe,dje bera bhcg edhe pse vlera ishte dyfishuar, une prej mbreme kam cikel normal ngjyre te kuqe...jam merzite spo di as cfare te mendoj e cfare ti them vetes
Jona Jona (1 vite më parë)
Bjondina Shala (1 vite më parë)
Jora jora e cfare eshte septumi ne miter?
Jona Jona (1 vite më parë)
Faleminderit ermelina,po e kam bere ka gati dy vite..
Ermelina Haziri (1 vite më parë)
Jona shum po me vjen keq ishalla do zoti shum shpejt behet mire, ae ke bo korigjimin e mitres para se me bo ivf?
Jona Jona (1 vite më parë)
Po ,ne shtazenine e pare iu kan degju te rrahurat e zemres kurse te dyten ne javen e gjasht u ndal zhvillimi.te dy shtatz.ne javen e 8 i kam abortu.shkaktar septum ne miter dhe miome. Faleminderit
Bjondina Shala (1 vite më parë)
Jona jona keto dy abortet me shtatzani natyrale pse te kan deshtu?Dhe a i ke pasur shtatzanit me embrion??Uroj me te mirat per ty.
Kila (1 vite më parë)
Prsh dhurata me fal se sen zdi ku duhet sedi as ajom e regjistrume ktu shum me vones me vin msazhet
Jona Jona (1 vite më parë)
Kila tani e pash pytjen.Nuk e kam ivf e pare. Kam pas dy aborte me shtatzeni natyrale,nje ivf para 4 viteve dhe ky i fundit.Skemi cfare bejme kshtu e kemi te shkruar,por perpjekjet nuk duhet te ndalen,pas dy cikleve kam me fillu prap
Dhurata 01 (1 vite më parë)
Kila a mundesh te me shtosh ne listen e miqve, sepse un te kerkova por nuk munda te tgjej. Dua te te pyes diqka!
Dhurata 01 (1 vite më parë)
Oj jona, allahu tdhasht forc zemer, se qa vjen prejt tlumit zot skem qka me bo.. Me vjen shuuum keq se ne kete situat jam edhe vet.
Sea Sea (1 vite më parë)
Mvjen shummm keq spo di as qka met than allahu te dhashte saber
Jona Jona (1 vite më parë)
Sapo u ktheva nga kontrolla, kam abortuar fatkeqesisht, Faleminderit per kurajon dhe perkrahjen
Kila (1 vite më parë)
Prsh jona jona pom dhimesh mos i hum shpresat edhe un heren e par kom teshtu tash jom Tu prit per ivf apet po nuk medulen analizat jo mir jom me terapi tash ket muj kom kontroll do shofim a po bon me bo transferin jona jona nese nuk ptish pun qfar moshe ke .
Dhurata 01 (1 vite më parë)
Jona mendo pozitiv e dashur e di qe nuk mundesh me qendru pozitiv se mu me ndodhi para 4 dite dhe deshtova sepse hcg me kishte rene shume, mos e streso veten sepse nese vlera e hcg rritet nuk ka shanse te deshtosh.. mos harro te na lajmerosh. Inshallah me lajme te mira zemer.
Sea Sea (1 vite më parë)
Urojm me zemer te na japesh lajme te mire
A A (1 vite më parë)
E dashur inshallah je mbetr uroj me te mirat per ty.
Jona Jona (1 vite më parë)
K1,Faleminderit. Jam duke marr utrogestan 200 4 here ne dite, progesteron Amp.250,overtil ne bark,spasmex tableta 2 here ne dite,dhe prej te henes amp.spasmex,dje bera bhcg nga 62,94 te premten dje ishte 133.94,neser kontrollen.gjakderdhje kam ,dhimbje aspak jo,prej mbreme e kam gjakderdhje e holle nuk kam copza. Gjithsesi do shkruaj.faleminderi shume per kshillen
K I (1 vite më parë)
Mer Magnesium nbaz ditore se e forcon mitren. Progesterone perdori vaginal se un 200mg cdo nat i mar. Per gjakderdhje shko prap te mjeku se ta bojn prap hcg edhe e Ben dallimin mes vlerave e din a ke deshtu a jo se kshtu veq stresohesh. Mos e shqetso shum veten per gjakderdhje mendo pozitiv se un sot kam mbush 20 jave e kam pas gjakderdhje tu mendu qe mka ardh cikli kur shkova te mjeku tha je shtatzan esht gjakderdhje kur zen vend beba deri te forcohet un kshtu isha deri javen 12 her pas her. Qestsoju dhe na njofto te lutem
Jona Jona (1 vite më parë)
Po lolo progesteron e gjithe terapine jam duke e marr,faleminderit shume
Hira Hira (1 vite më parë)
Perserite perseri analizen e beta hcg sepse dhe un ne shtatzanin me djalin e vogel Kam pasur gjakderdhe si cikel.por nese ke gjakderdhe ik shko merr progesteron te jep Dr.inshaAllah je mire dhe shtatzani te mbare e bebe te shendoshe.
Jona Jona (1 vite më parë)
Neser kam kontrollen,te shohim edhe pse skam shprese fare. Faleminderit
Arta Krasniqi (1 vite më parë)
Jona perserite prap analizen e hcg dhe e di sakt se a ke deshtu ajo.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?