Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lënia e gjirit
Nena si jeni ju dhe bebushat ? Djalin e kam vec me gji ben 7 muajsh por ka 3-4 dit qe diten mezi e kap gjirin ose pothuajse fare nuk e don ja jap vec kur e zen gjumi , ndersa naten ngrihet 3-4 her pin pa problem fare ... kam frik se mos e len gjirin edhe pse qumesht kam goxha keto dot madje dhe me pomp elektrike po e nxjerr sepse me mbledh , si jua kan len bebat gjirin nga eksperiencat tuaj mund tme tregoni
Bora Bora (2 muaj më parë)
Bora Bora (1 muaj më parë)
Sea ishalla i kalon dhe vajzes tende te jet nje faz e shkurter,i bej tersher miell orizi miell misri makarona te vogla pure perimesh ,ti me cfar e ushqen
Sea Sea (1 muaj më parë)
Bora edhe un kam vajzen 7 muaj shum mire ishtw me gji e ushqim por qe sa dit i ka hundet e blokume edhe pak skuqje tw fytit tash as nuk ha aw nuk pin siq duhet edhe nga oesha kiahte rene nw 8kg in sha Allah po ju kalon krrjtve se met vertet jan virusa tw rende me qa ke fillu te usheqesh djalin
Bora Bora (2 muaj më parë)
Dorina ky vec hundet po me shum po grindet nga dhembet ishalla i dalin shpejt ,nje her e cova ne urgjenc ne spital sepse i bleva qumesht u fry ne te gjith trupin ne fytyr buzet komplet ,po ja pastroj me uj fisiologjik ta mbaj sa me te paster tek hundet ishalla esht faz kaluese se ne stres me ka futur
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Bora te kuptoj shum mir e di qe ki frik por edhe djali im ishte i ftofur dhe me dhimbje fyti e te skuqur prandaj ndoshta edhe ma la gjirin spo di veq kam pas edhe un deshir shum , si e ki vrejt qe eshte alergjik , ishalla se len por Konsultohu edhe me pediatren njeher se ne rast nevoje mduket ka qumesht pa laktoz a se di si i thojn , beja pastrimin e hundeve me uj ne krip dhe me nje pomp qe eshte per ne i liru hundet se e ka te veshtir edhe frymemarjen , ishalla i kalon loqkes se vogel dhe sta len gjirin bile deri ne 1 vit me shty
Bora Bora (2 muaj më parë)
Dorina nuk i kan dalur akoma dhembet shum po grindet , ja tani pershembull sapo piu por pergjumesh se kur esht zgjuar nuk e kap fare , problemi esht qe ky esht alergjik nga qumeshti edhe ishalla nuk ma len gjirin sepse nuk e di si do ja bej ,po po me ushqim kam filluar mir han der tani por kto dit ne fakt edhe ushqimin me shum naze se di a e ka nga fakti qe esht edhe i bllokuar tek hundet,shum jam merzit por ishalla kthen prap sepse me dhimbset te rrij pa pir qumesht qe tani kaq i vogel
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Bora a i kan dal dhembet ende ? Mua ma la me 5 muaj gjirin ashtu e refuzojke me veshtiresi ja jepsha naten e pijke por filloj e la krejt pastaj qajke shum kur e vendosesha ne gji, ishalla sta len se shum ma leht me gji edhe me qumesht shtes naten me veshtir me pregadit e spo e din sakt sa pin puna e sasis shpesh po mduhet edhe m hidh pastaj pjesen e mbetur pastaj larna dhe sterilizimi i shisheve po skam qfar te bej Shyqyr qe eshte qe mos me lon te uritur , a ke fillu me ushqime a po han mir ?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?