Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Analiza per dawn sindrom
Prsh nena a ka ba dikush analizen per sindrom ne javen e 13 nese trashesia e qafes ne eho eshte 1.5. Une jam ne javen e 13+2 dje kahtu me doli matjet e me ka hy frik a ka mundesi qe femija te jet me sindrom edhe pse deri ne 2.5 ish normale
Nora Ademi (8 muaj më parë)
Alba Alba (8 muaj më parë)
Krejt normal i ke. Nese kalon vleren 3 ka rrisk. Te shkofte mbare shtatzania dhe shijoje
Nora Ademi (8 muaj më parë)
Po normall qysh e ka shkru allahu veq ishalla kan shendet e jan te hajrit
Arta Juka (8 muaj më parë)
Nora veshtir valla boll veq dyqysh po rriten si binjak se i kam shpesh,e vertet esht nje djali e ka ma let pa vlla e vajzat dyqysh keq pa nje moter por skem qka bejm ky esht realiteti qe spo i zgjedhim gjinin vet por qka po na fal Allahu inshallah veq fmi te shendosh e te hajrit
Nora Ademi (8 muaj më parë)
Mashalla ti rujt zoti veshtir mi rrit 5 femi po veq ishalla I ke shendosh e mir se une 3 femi djali kish qef vella me pas po prap vellau pa vella mundet a motra pa moter ish veshtir vet e kam pa
Arta Juka (8 muaj më parë)
Ti kesh me jet femijet,po une gjith kam pas deshir per nje familje te madhe,kom than edhe qeket femi e inshallah esht vajz e i bajet nje moter vajzen qe e kom,por jo djal me than e tash do te ndroj mendje ndoshta do e provoj edhe nje femi mos ndoshta me behet vajza me moter,veq inshallah jemi shendosh edhe femit i kemi shendosh
Nora Ademi (8 muaj më parë)
Po kam nje djal 7 vjet I mbush vajzen 2 vite e gjys prap vajz me tha u gezova se une skam moter per vajz u gezova shum qe do te bahet me moter, ti 5 femi mashalla a vet ke dasht a
Arta Juka (8 muaj më parë)
Nora mu keshtu me.kan than qe beba mir asht mos dysho per dawn sindrom inshallah Zoti na jep femi te shendosh,qka i ke femin tjer,a ta tregun gjinin e bebes tash
Nora Ademi (8 muaj më parë)
Arta faleminderit se beso qe ma hjeke merakun .jo krejt matjet ne rregull jan kan po vetem kjo qe doli nt 1.5 ti e paske pas me shum edhe shyqyr mir te paska than tash edhe une mas 6 jave deri kontrollen e ardhshme. Une jam 31 vjeqe gati e kam fmin e 3
Arta Juka (8 muaj më parë)
Nora ski qka frigohesh prej nifty test se e di sigurt qe beba a e ka apo se ka qat dawn sindrom,jo une se kam ba se mjekja tha nuk pe shofmi te arsyeshme me ta bo masi qe matjet e qafes kan dal normal ska dyshime per sindrom edhe per at se bana hiq,edhe tash ne kontrollen e javes 20 me tha krejt ne rregull beba,se nuk dmth veq matja e qafes e tregon per sindrom dawn,por edhe zemra edhe truri e disa pjes tjera keshtu qe te une tha krejt ne rregull inshallah esht ashtu,se une jam 36 vjeq esht femija im.i 5 e per at u bojsha merak se sa ma ne mosh thojn esht me i madh rrisku
Nora Ademi (8 muaj më parë)
Po kam frik me ba e per kta po kerkoj informacione e ti a ke ba a te ka dal mir
Arta Juka (8 muaj më parë)
Nora qet merak edhe une e kom pas,tash jam 20 jav,po matja e qafes i ka dal 1.9 veq mjekja tha prej 3 esht risku per dawn sindrom,kshtu qe mos rri me merak e bone nifty test thojn tregon ma sigurt nese beba esht me ket sindrom

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?