Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Per ovulacion
Prsh nena, une perveq pasi qe bera hsg qe me dolen tubat e kalushme por te perdredhura une po kam problem me ovulacion vezoret po i kam te fjetura edhe pse kam mar stimolus menzi rriten nuk shperthejn. A edini ndoni ilaq popullor qe nxit ovulacionin. Theksoj se jam 35 vjec.
Valora M (20 ditë më parë)
Valora M (17 ditë më parë)
Ensila ishalla ki sukses shpejt e te plotesohet deshira, mu mka jep letrozol per stimolim.
Ensila Sila (17 ditë më parë)
Keto dy muaj me ka dhene mjeku clomid 50mg ,muajin e par nuk kisha sukses pres kete muaj tani .
Valora M (17 ditë më parë)
Po ashtu me kan thene edhe mu vezoret dembele te fjetura fiks keshtu, po u me dolen tash edhe kanalet e perdredhura por te kalushme diqka se nuk kam degju ma heret. Ani ti a ke perdor stimolis hapa apo niksia, une po por deshta edhe diqka popullore me nxit
Ensila Sila (18 ditë më parë)
Valora un kanalet i kam me rregull vetem problem me ovulacionin kam edhe pse mosha ben te veten se dhe un 35 vjec jam dhe po bej 2 vjet qe tentoj per femije dhe mjeket kan then cdo gje eshtw ne rregull vetem se vezoret i ke si te fjetura dembele
Valora M (18 ditë më parë)
Ensila sila edhe ti i ke kanalet e perdredhura a? A vetem ki problem Me ovulacion?
Ensila Sila (18 ditë më parë)
Pershendetje valora te njejten problem kam dhe un ,edhe pse amh ka dal mir 2.44 vetem prolaktina doli pak e larte mora mjekim dhe eshte ne rregull por akoma nuk kam ngel shtazane . Te dyja proceset iui dolen nuk dolen pozitive .As un nuk di cfar te bej ,me kane then per te provuar cajin e qepes se kuqe por me te vertet un nuk i besoj shum ketyre gjerave .
Valora M (18 ditë më parë)
Inara Amara po i kam be kto analiza gjitha amh Me ka dal mire, tash nuk po kujtohet sa vetem e gjej analizen e te tregoj nese merresh vesh, edhe tiroidet me kan dal mire vetem prolaktina me ka dal pak e rritme por kal mar terapi e kam perserit me doli mire tani.
Inara Amara (18 ditë më parë)
Sa e ki amh, a e ke shiku ndonjehere? Si dhe tiroiden e prolaktinen?
Valora M (19 ditë më parë)
Desa Haliti faleminderit shume ishalla edhe ty zoti te bekon shpejt. Po jam duke perdorur fertilOva qe jan me acid folik dhe inositol,jam duke perfundu kutin e dyte,kam perdor edhe letrozol edhe ineksione perdora nje muaj 5 copa,po vezoret nuk po rriten ose rriten e nuk shperthejn,per ata deshta me provu diqka popullore.
Desa Haliti (19 ditë më parë)
Ohh po ti qenke e bekuar e paske nje bekim. Mendova ish shtatezania e 1. Prit edhe ca atehere, merr ndonje suplement sic jane acidi folic, dikirogjen( me permbajtje inositol dhe acid folic) ose vitex. Nese jeton jashte e porosit online. I kam publikuar ne murin tim fotot e produkteve
Valora M (19 ditë më parë)
Desa Haliti faleminderit shume pe komentin, une kam pas dy shtatzani me heret, heren e pare kam pas abort heren dyte vajze e kam vajzen 6 vjeçe. E tash me hy menihere ivf ose insuim po mendoj mos po nxitona thash te provoj edhe diqka tjeter, kete muj e bera hsg
Desa Haliti (19 ditë më parë)
Pershendetje valora! Lexova pak per pjesen e kanaleve dhe vezoreve. Te shkruan dikush qe cfare nuk ka provuar per te arrit nje shtatezani, qe nga kurat dhe metodat me popullore e deri tek ivf. Zoti eshte i madh dhe ben mrekulli, por duke marr parasysh moshen tende do t t sygjeroja te mos humbisje kohe me meroda popullore. Fillo me ivf dhe ishalla te gezon zoti sa me shpejt.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?