Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nje nene
Një nënë hidhet në lumë me tre fëmijë pasi merr vesh se e ka tradhetuar burri...

Motra te tradhetuara! Nuk ia vlen te mbyteni as t'i jepni fund jetës për një burrë...është bashkëudhetar i juaji...Nëse ai zgjedh dikë tjetër për të vazhduar jetën, atëherë gjeja e parë : mos u traumatizo! Aq ishte caktim prej zotit të vazhdoje me të! Vijo të jetosh jetën tënde! Nuk ke lindur me burrin! Kur erdhe në këtë dynja erdhe vetëm, e do shkosh vetëm në botën tjetër...Një segment kohor është e tërë dynjaja...Udhëtarë e do ikim...

Ka plot zgjidhje pas "trashëtisë"
Nuk është epiqendra e botës një burrë që nuk do t'ia dije nga bie gruaja...
Nis një jetë tjetër...Megjithëse burri nuk është prezent në jetën tënde...Ti jeto!
Kënaqju jetës, besimit, diellit, fëmijëve...Dil, puno, gjallërohu...
Nëse jo burri po gjithë krijesat të braktisin, dije që ke një zot që nuk të braktis...Ai është streha jote e përhershme...Futu në paqen e mëshirën e tij...

Krijesat sot të duan nesër të urrejnë, pasnesër të tradhtojnë...

Mbytjen, vdekjen e bëjnë krijesat e dobëta...Ju jeni të forta! Mbani mend përgjegjësinë që keni për fëmijët tuaj! Ata janë filiza të rinj që presin prej teje...Bëhu e hekurt dhe jep maksimumin tënd! E xhenet i ke sakrificat e tua shpërblim!

Myrvete allmeta
Nana mpelqej shume si shkrim edhe kam pa shpesh ktu ne portal pyetje per tradhtine prej nanave qe jane me femije si motivim pak per to jeta vazhdon pa marr parasysh se cka ndodh
Amra Mehmeti (2 muaj më parë)
Amra Mehmeti (1 muaj më parë)
Po cka nuk po ndegjojme kohve te fundit po kto qe jane gra me femije po te prekin ne shpirt :( mos na sprovofte Zoti
J A J (2 muaj më parë)
Tronditese!!! Nuk e kuptojm çfare po kalon dikush pa qen nen likuren e tij!! Me qe i ka mar dhe femijet me vete dmth qe nuk ka pas besim , mbeshtetje tek askush! S'ka pas shpres qe dikush mund te kujdeset per ta ne menyre te denj nese ik e vetme!! Sa here e paramendoj se sa kan vujt vetem momentet e fundit te jetes trishtohem , llogarite pastaj se çfare kan kaluar perderisa jetonin me ate perbindesh!! E tmerrshme !!
Arta Juka (2 muaj më parë)
Shum fjal me vend,por qka me i ba mendjes!!per at arsye lutemi inshallah Allahu naj rund mend nga e keqja,me siguri ajo shum keq e ka perjetu dhe me siguri ska pas me kan me u shpreh,inshallah Allahu i ka meshiru se shum lajm i hidhur dhe trondites,edhe ktu ku jetoj une nje nan me dy femi i ka dal trenit perpara dhe jan mbyt te gjith,shkaku burri i saj,inshallah te gjitha vajzat kan fat ne jet,se kjo martesa esht si lloto kurr sedi se qka ke zgjedh per me kalu jeten me ta,por gjithmon ne ksi raste femija po jan viktima,inshallah pak e hiq degjojm ksi raste mo se na qmenden

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?